• Посилання скопійовано

Відсутня позначка про зведену податкову накладну: як виправити помилку?

Платник ПДВ при виписці податкової накладної, керуючись п. 201. 4 ПКУ, склав зведену податкову накладну, але не проставив позначку про те, що це зведена податкова накладна. Через помилку податківці відмовили покупцю в праві на кредит з ПДВ. Чи правомірні дії податківців? Чи можливо виправити таку помилку?

Перелік обов’язкових реквізитів податкової накладної наведено у п. 201.1 ПКУ. Відсутність або помилка у них призводить до того, що покупець за такою податковою накладною не отримує права на податковий кредит.  

Але помітка про зведену податкової накладної до них не входить. Отже, відмовити у праві на податковий кредит через її відсутність податківці не мали права. 

Інша справа, що у зведеної і звичайної податкової накладної різні правила складання. 

І дізнатися про те, які з них постачальник мав застосовувати, податківці мають можливість лише під час документальної перевірки відповідного звітного періоду. 

До того ж, складання зведених податкових накладних за п. 201.4 ПКУ, не є обов’язком постачальника. В цьому пункті зазначено, що він може складати зведені податкові накладні, в разі здійснення постачання товарів/послуг протягом періоду, за який складається така податкова накладна, постачання яких має безперервний або ритмічний характер 

Тож, позначка про те, що складається саме зведена податкова накладна, в цьому випадку означатиме, що постачальник прийняв рішення складати саме такий тип податкової накладної. А її відсутність – означатиме, що складається звичайна податкова накладна. 

Застосування правил складання зведеної податкової накладної (наприклад, наприкінці місяця за усіма постачаннями товарів/послуг) при складанні звичайної податкової накладної неможливе. Звичайна податкова накладна складається за правилом "першої події" і дата її складання визначається п. 187.1 ПКУ

Відсутність позначки про вибір постачальником складання зведеної податкової накладної і зазначення в  податковій накладній дати виникнення податкового зобов’язання, визначеного за правилами складання зведених податкових накладних, означатиме вже іншу помилку – і це помилка в обов’язковому реквізиті – в даті (а, можливо, і в обсязі постачання) податкової накладної! 

Як виправляється помилка в даті податкової накладної, ми розглядали тут>>>

Але: якщо ви все ж таки наполягатимете на праві скласти зведену податкову накладну і не бажаєте змінювати дату визнання податкового зобов’язання, виправити помилку доведеться іншим чином.

Як роз’яснюють податківці, таку помилку можна виправити за допомогою розрахунку коригування. При цьому у шапці розрахунку коригування проставляються правильні дані. Заповнюється заголовна частина (дані постачальника, покупця, їхній індивідуальний податковий номер). У графі 2 табличної частини розділу Б як причина коригування вказується "Виправлення помилки". Інші графи розділу Б і розділ А не заповнюються (залишаються порожніми). Такий розрахунок коригування у звітності не відображається.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    Сьогодні 14:2914
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    Сьогодні 12:2913
  • Як скласти ПН на аванс, коли вартість робіт достовірно невідома?
    Замовником перераховано аванс за будівництво нежитлового об’єкта. Загальна вартість будівництва достовірно невідома, акти будуть закриватись щомісяця поетапно по формі КБ. На суму передплати виписано ПН на всю суму передплати з кількістю 1, одиниця виміру грн. Як має бути складена ПН за умови авансової оплати? На яку дату здійснюється РК: на дату проміжного акту чи на дату останнього акту за всіма ПН?
    17.04.20242361
  • ПДВ та облік при передачі продукції, якщо оплачує третя сторона
    Підприємство виробляє медичні меблі. За тристороннім договором покупцем (замовником) є лікарня, а оплачує благодійний фонд. Рахунок виставляється фонду, який оплачує 70% рахунку, потім меблі виробляються і передаються лікарні. Після підписання тристороннього акту прийому-передачі, фонд оплачує залишок 30%. Які особливості ПДВ? Як відображати в бухобліку?
    17.04.202417
  • Продаж БПЛА: що з ПДВ?
    Підприємство виготовляє і продає дрони іншим суб’єктам господарювання. Складові запчастини придбаваються у вітчизняних постачальників. Як скористатися пільгою щодо звільнення від оподаткування ПДВ за пп. 5 п. 32 підр. 2 розд. ХХ ПКУ?
    16.04.2024207