Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Експорт товарів: чи потрібно проводити пропорційний розподіл ПДВ?

У яких випадках застосовується стаття 199 ПКУ? Чи застосовуються норми цієї статті при здійсненні підприємством експортних операцій? Чи потрібно на суму експортованого товару виписувати податкову накладну?

Відповідно до ст. 199 ПКУ, якщо придбані та/або виготовлені товари/послуги, необоротні активи частково використовуються в оподатковуваних операціях, а частково - ні, платник податку зобов’язаний нарахувати податкові зобов’язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до п. 189.1 ПКУ, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати зведену податкову накладну в ЄРПН на загальну суму частки сплаченого (нарахованого) податку під час їх придбання або виготовлення, яка відповідає частці використання таких товарів/послуг, необоротних активів в неоподатковуваних операціях.

Для цілей розподілу (застосування ст. 199 ПКУ) до неоподатковуваних операцій відносять операції (див. лист ДФСУ від 07.08.2015 р. №29168/7/99-99-19-03-02-17), які:

Таким чином, у разі здійснення експортних операцій, пропорційний розподіл ПДВ згідно зі ст. 199 ПКУ, не проводиться.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Степанов Михаил
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Експорт , ПДВ , Податкова накладна

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі