Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Придбання основного засобу у нерезидента: які наслідки з ПДВ?

Підприємство (платник ПДВ) здійснює придбання ескалатора у нерезидента. Які наслідки з ПДВ при цьому виникають? Як розподіляється податковий кредит, якщо основний засіб застосовується як в оподатковуваних, так і не в оподатковуваних ПДВ - операціях, співвідношення яких поки що невідоме?

Відповідно до ч. «ґ» п. 198.1 ПКУ до податкового кредиту відносяться суми ПДВ, що сплачені при ввезені товару або необоротних активів на митну територію України. Відповідно до п. 198.2 ПКУ датою віднесення до ПК такої суми є дата сплати такого податку за податковим зобов’язанням згідно з п. 187.8 ПКУ. Таке зобов’язання розраховується виходячи з митної вартості товару, що ввозиться на митну територію України і сплачується особою, що здійснює придбання такого товару. Отже, сплачене на митниці зобов’язання з ПДВ (які відповідно зазначені в митній декларації) у покупця відносяться до податкового кредиту. 

Порядок пропорційного віднесення суми податку до податкового кредиту наведено у ст. 199 ПКУ. Так, частка розраховується у відсотках як відношення обсягів постачання оподатковуваних операцій (без ПДВ) до сукупного обсягу постачання оподатковуваних (без ПДВ) та неоподатковуваних операцій за минулий календарний рік. Якщо протягом попереднього календарного року були відсутні неоподатковувані операції, а такі неоподатковувані операції почали здійснюватися у звітному періоді, а також новостворені платники податку проводять у поточному календарному році розрахунок частки використання необоротних активів в оподатковуваних операціях на підставі розрахунку, визначеного за фактичними даними обсягів з постачання оподатковуваних та неоподатковуваних операцій першого звітного податкового періоду, в якому задекларовані такі операції.

Отже, відповідно до розрахованої частки платник податків повинен скласти податкову накладну виходячи з балансової вартості таких необоротних активів. За підсумками календарного року платник здійснює перерахунок частки використання необоротних активів в оподатковуваних операціях, виходячи з фактичних обсягів проведених протягом року оподатковуваних та неоподатковуваних операцій.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Горбовцов Станіслав
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
ПДВ , Податкова накладна , Податковий кредит

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі