• Посилання скопійовано

Оподаткування ПДВ операцій з придбання та видачі спецхарчування співробітникам

Згідно з проведеною атестацією робочих місць та колективним договором, підприємство із шкідливими умовами праці видає своїм співробітникам спецхарчування (молоко). Чи виникає необхідність нарахування зобов’язань з ПДВ на вартість виданого співробітникам молока?

Пункт 198.3 ПКУ зазначає, що нарахування податкового кредиту (за умови належної реєстрації податкової накладної постачальником) здійснюється незалежно від того, чи такі товари/послуги почали використовуватись в оподатковуваних операціях у межах госпдіяльності. Отже, якщо спецхарчування придбавається із ПДВ, то суми такого ПДВ потрапляють до податкового кредиту роботодавця. 

В розумінні ПКУ, об’єктом оподаткування ПДВ, згідно з п. 185.1, є постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, у тому числі операції з безоплатної передачі та з передачі права власності на об'єкти застави позичальнику (кредитору), на товари, що передаються на умовах товарного кредиту, а також з передачі об'єкта фінлізингу в користування лізингоотримувачу/орендарю. 

Не зайвим буде згадати, що згідно з визначенням у пп. 14.1.191 ПКУ, постачання товарів це будь-яка передача права на розпоряджання товарами як власник, у тому числі продаж, обмін чи дарування такого товару, а також постачання товарів за рішенням суду.

При цьому, п. 188.1 ПКУ зазначено, що база оподаткування ПДВ операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості, але не нижче ціни придбання таких товарів/послуг. Тож, зважаючи на вищенаведене, безоплатна видача молока співробітникам у розрізі ПДВ розцінюється як постачання за ціною не нижче ціни придбання.

Таку позицію озвучує і ГУ ДФС у Вінницькій області у листі від 24.11.2015 р. №1633/10/02-32-15-01. В такому випадку на суму перевищення вартості придбання над договірною вартістю (у випадку безоплатної передачі сума буде дорівнювати вартості придбання), не пізніше останнього дня місяця складається зведена податкова накладна. Порядок заповнення податкових накладних, в тому числі і зведених, наведено у Порядку №1307.

В такій податковій накладній робиться позначка щодо типу причини невидачі її покупцю "15 - складена на суму перевищення бази оподаткування, визначеної відповідно до ст. 188 і 189 ПКУ, над фактичною ціною постачання". У реквізитах покупця, продавець зазначає свої дані. У графі 2 розділу Б щодо номенклатури товарів, в даній податковій накладній, зазначається текст "перевищення бази оподаткування, визначеної відповідно до ст. 188 і 189 ПКУ, над фактичною ціною постачання" - п. 16 Порядку № 1307.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Послуги надані нерезиденту, а споживач резидент: що з ПДВ?
    ТОВ-резидент (1) надає інформаційні та консультаційні послуги у сфері інформаційних технологій та комп’ютерних систем нерезиденту. В контракті зазначено, що технічний проєкт виконується для резидента (2) за його адресою перебування. Нерезидент контролює виконання умов, приймає послуги, здійснює оплату послуг та підписує документи. Чи буде оподатковуватися ПДВ ця операція?
    28.03.2024271
  • Перехідні операції при реєстрації платником ПДВ з середини місяця
    Підприємство – платник ЄП ІІІ групи з 01.01.2024 р. перейшло на загальну систему, але заяву на реєстрацію ПДВ не подало вчасно – платник ПДВ з 25.01.2024 р. За електроенергією воно сплатило 08.01.2024 р., ПН складена 31.01.2024 р. за правилами касового методу. Станом на 01.02.2024 р. підприємство має борг за січень 2024 р., який буде сплачено у лютому. ПН складена 29.02.2024 р. Як включити ці ПН до податкового кредиту?У серпні 2023 р. підприємство відвантажило товар, оплата надійшла у лютому. Чи виникнуть ПЗ з ПДВ?
    27.03.202437
  • Помилкова ПН та РК у різних періодах: як врахувати?
    Підприємство у січні 2024 року склало та зареєструвало зайву ПН на операцію поставки, що не відбулася. Цю ПН включено у декларацію січня. Помилку виявлено у березні 2024 р., тоді ж складено та зареєстровано РК. У якому періоді треба відобразити зменшення податкового зобов’язання: у січні 2024 р., подавши УР до декларації та відкоригувати на суму помилкової ПН, чи включити РК у березні 2024 р. та не подавати УР до декларації?
    25.03.202468
  • Експорт послуг лабораторних досліджень: що з ПДВ?
    Підприємство, резидент України, платник ПДВ, надало послуги лабораторних досліджень продукції (перевиставило компенсацію витрат досліджень, що здійснювала незалежна лабораторія – резидент України на території України) нерезиденту. Чи потрібно нараховувати ПДВ?
    22.03.202432
  • Які послуги резидентів Дія. Сіті звільняються від ПДВ?
    Чи оподатковуються ПДВ операції з розробки програмного забезпечення та доступу до інформаційного продукту – додатку для оплати штрафів – через інтернет для резидентів Дія. Сіті? Чи поширюється на ці послуги пп. 197.1.33 ПКУ?
    22.03.202427