• Посилання скопійовано

Сумова помилка у податковій накладній: виправляємо правильно

Як виправити помилки щодо вартості чи кількості товарів/послуг у податковій накладній?

Для виправлення у ПН помилки щодо вартості чи кількості товарів/послуг записи в розрахунку коригування можна робити двома способами:

1) одним рядком (згідно з роз'ясненням у ЗIР, підкатегорія 101.15, та п. 26 та п. 27 Порядку №1307):

— у разі коригування кількості товарів/послуг у графі 7 р. Б зазначається кількість (об'єм, обсяг) товарів/послуг, щодо яких відбувається зміна поставки (зі знаком «-» при зменшенні кількості, зі знаком «+» при збільшенні); у графі 8 р. Б фактична ціна без урахування ПДВ, за якою раніше було здійснено постачання;

— у разі коригування вартості товарів/послуг у графі 9 р. Б зазначається сума різниці між ціною домовленості без ПДВ та фактичною ціною без ПДВ, за якою здійснено постачання (відповідно зі знаком «-»/«+»); у графі 10 р. Б — фактична кількість постачання товарів/послуг;

— у разі одночасної зміни кількості товару/послуги та його/її вартості у графі 7 р. Б зазначається значення зі знаком «-»/«+», на яке зменшується/збільшується кількість (об'єм, обсяг) товару/послуги, яка зафіксована у графі 6 податкової накладної, до якої виписується цей РК; у графі 8 р. Б — ціна товару/послуги, наведена у графі 7 р. Б такої податкової накладної; у графі 9 р. Б — значення зі знаком «-»/«+», на яке зменшується/збільшується ціна товару/послуги, яка проставлена у графі 7 р. Б такої податкової накладної; у графі 10 р. Б — кількість (об'єм, обсяг) товару/послуги, показана у графі 6 р. Б такої податкової накладної, зменшена/збільшена на значення графи 7 р. Б цього РК;

2) двома рядками (згідно з роз'ясненням у ЗIР, підкатегорія 101.16):

— одним рядком зазначити показники зі знаком «-» щодо товарів/послуг, які виправляються;

— другим рядком — зі знаком «+» показники щодо товарів/послуг, які фактично поставляються/надаються.

При цьому графа 1 РК, в якій зазначається № з/п рядка податкової накладної, що коригується, заповнюється двічі за кожним із рядків, які коригуються, а у графі 2 проставляється причина коригування — «Виправлення помилки».

Вважаємо, що обидва способи заповнення РК будуть правильними. Щоправда, для виправлення помилки, пов'язаної з неправильним зазначенням ставки податку, слід використовувати виключно другий спосіб заповнення РК.

Докладніше про таке та інші виправлення у податкових накладних (на прикладах) читайте в аналітиці>>

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Дарина Мітіна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Продаж БПЛА: що з ПДВ?
    Підприємство виготовляє і продає дрони іншим суб’єктам господарювання. Складові запчастини придбаваються у вітчизняних постачальників. Як скористатися пільгою щодо звільнення від оподаткування ПДВ за пп. 5 п. 32 підр. 2 розд. ХХ ПКУ?
    16.04.202496
  • Особливості ПДВ в разі оплати фізособою за послуги, надані бюджетній установі
    Фізособа – працівник бюджетної установи оплатила зі свого особистого банківського рахунку на рахунок ТОВ (платник ПДВ) за послуги у сфері інформатизації за укладеним із даною установою та ТОВ договору про надання послуг. Як провести даний платіж в бухобліку? Як нарахувати ПДВ, якщо є виписаний рахунок і акт про надання послуг, а оплата надійшла не з бюджетного рахунку?
    12.04.202424
  • Послуги надані нерезиденту, а споживач резидент: що з ПДВ?
    ТОВ-резидент (1) надає інформаційні та консультаційні послуги у сфері інформаційних технологій та комп’ютерних систем нерезиденту. В контракті зазначено, що технічний проєкт виконується для резидента (2) за його адресою перебування. Нерезидент контролює виконання умов, приймає послуги, здійснює оплату послуг та підписує документи. Чи буде оподатковуватися ПДВ ця операція?
    28.03.2024601
  • Перехідні операції при реєстрації платником ПДВ з середини місяця
    Підприємство – платник ЄП ІІІ групи з 01.01.2024 р. перейшло на загальну систему, але заяву на реєстрацію ПДВ не подало вчасно – платник ПДВ з 25.01.2024 р. За електроенергією воно сплатило 08.01.2024 р., ПН складена 31.01.2024 р. за правилами касового методу. Станом на 01.02.2024 р. підприємство має борг за січень 2024 р., який буде сплачено у лютому. ПН складена 29.02.2024 р. Як включити ці ПН до податкового кредиту?У серпні 2023 р. підприємство відвантажило товар, оплата надійшла у лютому. Чи виникнуть ПЗ з ПДВ?
    27.03.202464
  • Помилкова ПН та РК у різних періодах: як врахувати?
    Підприємство у січні 2024 року склало та зареєструвало зайву ПН на операцію поставки, що не відбулася. Цю ПН включено у декларацію січня. Помилку виявлено у березні 2024 р., тоді ж складено та зареєстровано РК. У якому періоді треба відобразити зменшення податкового зобов’язання: у січні 2024 р., подавши УР до декларації та відкоригувати на суму помилкової ПН, чи включити РК у березні 2024 р. та не подавати УР до декларації?
    25.03.20241471