• Посилання скопійовано

Для торгівлі металобрухтом визначений окремий код КВЕД: 010

Внаслідок роботи металообробних верстатів утворююється металобрухт(стружка), яка реалізовується тому, хто має відповідну ліцензію. Який вид діяльності дає право реалізовувати металобрухт, що утворився в результаті роботи верстатів?

Запитання:

На підприємстві, у процесі роботи металообробних верстатів утворюється металобрухт (стружка), який вподальшому реалізовується тому, хто має відповідну ліцензію.

  1. Який вид діяльності дає право реалізувати металобрухт, який утворився в результаті роботи верстатів та/або в результаті списання ОЗ?
  2. Чи дає право КВЕД 28.30 "Виробництво машин і устатковання для с/г та лісового господарства" на реалізацію такого металобрухту?
  3. Чи має право підприємство не користуватися пільгою по ПДВ на операцію продажу металобрухту, а оподатковувати на загальних умовах за ставкою 20%? 

Відповідь:

Нагадаємо, що класифікація видів економічної діяльності (далі - КВЕД) установлює основи для підготовлення та поширення статистичної інформації за видами економічної діяльності. Основний принцип КВЕД полягає в об'єднанні підприємств, що виробляють подібні товари чи послуги або використовують подібні процеси для створення товарів чи послуг (тобто сировину, виробничий процес, методи або технології)у групи.

КВЕД - це статистичний інструмент для впорядкування економічної інформації. Водночас КВЕД є механізмом спільної мови, що має використання в багатьох інших, нестатистичних сферах (соціальному та податковому регулюванні, ліцензуванні, системі тарифів тощо), проте, ця класифікація не завжди адаптована до цього повною мірою.

Отже, КВЕД не завжди відповідає всім потребам користувачів за межами статистичної системи, у зв'язку з чим можуть виникнути суперечності стосовно юридичного використання коду КВЕД.

Слід мати на увазі, що код виду діяльності не створює прав чи обов'язків для підприємств і організацій, не спричинює жодних правових наслідків. Код виду діяльності не обов'язково достатній критерій для виконання умов, передбачених нормативними актами. У застосуванні нормативних актів чи контрактів код виду діяльності - це припущення, а не доказ. 

Відповідне наведено у Національному класифікаторі України «Класифікація видів економічної діяльності ДК 09:2010», затвердженим наказом ДержспоживстандартуУкраїни від 11.10.2010 р. №457 (далі — КВЕД:2010).

Як зазначено у запитанні, підприємство згідно з ЄДР має код КВЕД:2010 - 28.30 Виробництво машин і устатковання для сільського та лісового господарства.

Цьому коду відповідають коди КВЕД:2005, такі як:

  • 29.31 Виробництво тракторів для сільського та лісового господарства;
  • 29.32 Виробництво інших машин та устатковання для сільського та лісового господарства;
  • 29.53 Виробництво тракторів для сільського та лісового господарства.

Слід зазначити, що жоден з наведених кодів (КВЕД:2005 та КВЕД:2010) не включає в себе такі види госпдіяльності як виготовлення (утворення) металобрухту та його реалізацію.

Для цього виду госпдіяльності КВЕД:2010 має такий код як 38.3 Відновлення матеріалів.

Цьому КВЕДу відповідає код КВЕД:2005 такий як 37.10 Оброблення металевих відходів та брухту.

Цей підклас включає:

  • оброблення металевих відходів та брухту, а також металевих виробів, уживаних або неуживаних, з метою отримання вторинної сировини: подрібнення механічним способом металевих предметів, що вийшли з ладу, старих автомобілів, пральних машин, велосипедів тощо з подальшим сортуванням та сепарацією;
  • подрібнення механічними способами громіздких металевих предметів, наприклад, залізничних вагонів, транспортних засобів, інших металевих відходів, що вийшли з використання;
  • інші способи механічного оброблення, а саме різання та пресування для зменшення об'єму.

Водночас, оптова торгівля брухтом здійснюється за КВЕД:2010  - 46.77 Оптова торгівля відходами та брухтом, що відповідає коду КВЕД:2005 - 51.57 Оптова торгівля відходами та брухтом.

Цей підклас включає:

  • оптову торгівлю (купівлю і продаж) металевими та неметалевими відходами і брухтом, матеріалами для вторинного перероблення, включаючи їх збирання, сортування, сепарацію, зберігання, фасування, але без вторинного перероблення, а також демонтаж відпрацьованих виробів для отримання деталей, які можуть бути використані повторно (відходи, що купуються й продаються, мають залишкову вартість);
  • розукомплектування автомобілів, що вичерпали свій ресурс, включаючи оптову торгівлю побитими автомобілями; продаж деталей побитих автомобілів приватним особам і професійним користувачам.

Таким чином, для того, щоби підприємство, на якому у процесі роботи металообробних верстатів утворюється металобрухт (стружка), та який таке підприємство бажає реалізовувати тому, хто має відповідну ліцензію, варто включити до ЄДР такі коди КВЕД:2010 як:

  • 38.31 Демонтаж (розбирання) машин і устатковання,
  • 38.32 Відновлення відсортованих відходів,
  • 46.77 Оптова торгівля відходами та брухтом.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Канарьова Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Відшкодування комунальних послуг орендарем: що з ПДВ?
    ТОВ-орендодавець, платник ПДВ, виставляє орендарю окремий рахунок на відшкодування комунальних послуг (за воду та електроенергію). Надавач комунальних послуг ОСББ, неплатник ПДВ. Як визначити базу оподаткування ПДВ даної операції?
    22.04.2024923
  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202429
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202428
  • Як скласти ПН на аванс, коли вартість робіт достовірно невідома?
    Замовником перераховано аванс за будівництво нежитлового об’єкта. Загальна вартість будівництва достовірно невідома, акти будуть закриватись щомісяця поетапно по формі КБ. На суму передплати виписано ПН на всю суму передплати з кількістю 1, одиниця виміру грн. Як має бути складена ПН за умови авансової оплати? На яку дату здійснюється РК: на дату проміжного акту чи на дату останнього акту за всіма ПН?
    17.04.20249005
  • ПДВ та облік при передачі продукції, якщо оплачує третя сторона
    Підприємство виробляє медичні меблі. За тристороннім договором покупцем (замовником) є лікарня, а оплачує благодійний фонд. Рахунок виставляється фонду, який оплачує 70% рахунку, потім меблі виробляються і передаються лікарні. Після підписання тристороннього акту прийому-передачі, фонд оплачує залишок 30%. Які особливості ПДВ? Як відображати в бухобліку?
    17.04.202433