• Посилання скопійовано

Переплата з ПДВ: чи можна повернути кошти?

У зв’язку з поданням уточнюючих розрахунків у платника утворилася переплата з ПДВ. Чи може такий платник надміру сплачені кошти до бюджету повернути на свій електрон­ний рахунок?

Загальні умови повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань визначено ст. 43 Податкового кодексу України, а саме: подання заяви платником податку у довільній формі про таке повернення із зазначенням напряму перерахування коштів протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми та відсутність у такого платника податкового боргу.

Питання повернення платнику податку надміру сплачених податкових зобов’язань з ПДВ, що були сплачені до бюджету, врегульовано шляхом внесення Законом №1797 змін до ст. 43 цього Кодексу.

Так, відповідно до п. 43.4-1 ст. 43 Кодексу у разі повернення таких зобов’язань, зарахованих до бюджету з електронного рахунку платника податку у порядку, визначеному п. 200-1.5 ст. 200-1 Кодексу, такі кошти підлягають поверненню винятково на електронний рахунок платника, а у разі його відсутності на момент звернення платника із заявою на повернення надміру сплачених податкових зобов’язань з ПДВ чи на момент фактичного повернення коштів — шляхом перерахування на поточний рахунок такого платника в установі банку.

Крім того, згідно з пп. «г» п. 200-1.4 ст. 2001 Податкового кодексу на рахунок у СЕА ПДВ платника податків зараховуються кошти з бюджету в сумах надміру сплачених грошових зобов’язань з ПДВ, повернутих платнику у порядку, встановленому п. 43.4 1 ст. 43 цього Кодексу.

Отже, надміру сплачені кошти, які було сплачено до бюджету з електронного рахунку платника податку в рахунок сплати його податкових зобов’язань з ПДВ, підлягають поверненню винятково на електронний рахунок такого платника.

Повернення коштів з електронного рахунку платника податку на його поточний рахунок здійснюється у порядку, встановленому п. 200-1.6 ст. 200-1 Кодексу та п. 21 Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.10.2014 р. № 569.

Так, якщо платник виявив бажання надміру зараховані кошти на електронний рахунок перерахувати на поточний рахунок, то він зобов’язаний заповнити та подати у складі податкової декларації з ПДВ Заяву про повернення суми бюджетного відшкодування та/або суми коштів на рахунку у СЕА платника податку, що перевищує суму, яка підлягає перерахуванню до бюджету (Д4) (далі — додаток (Д4)).

У такому випадку у додатку (Д4) платник зобов’язаний заповнити таблицю про відомості щодо суми коштів на рахунку у СЕА, що перевищує суму, яка підлягає перерахуванню до бюджету для сплати податкових зобов’язань за відповідний звітний період (далі — таблиця про відомості).

Зокрема, сума коштів на електронному рахунку платника, що може бути перерахована на його поточний рахунок, визначається як різниця граф 1, 2, та 3 (гр.1 –  гр.2 – гр.3) і зазначається у графі 5 таблиці про відомості.

У разі якщо платник податку виявив бажання перерахувати зайві кошти з електронного рахунку на поточний рахунок, то такий платник у спеціальному полі під таблицею про відомості додатка (Д4) зазначає відповідну суму прописом та цифрою та одночасно в обов’язковому порядку — реквізити власного поточного рахунку, на який він бажає отримати ці кошти.

При цьому всі графи таблиці про відомості додатка (Д4) підлягають обов’яз­ковому заповненню.

Слід зазначити, що суми надміру сплачених грошових зобов’язань з ПДВ, повернуті на електронний рахунок, не змінюють значення показника загальної суми поповнення рахунку в системі електронного адміністрування податку (∑ПопРах), а отже, не змінюють суму, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в ЄРПН.

Водночас якщо у подальшому платник приймає рішення про повернення коштів з електронного рахунку на поточний рахунок, то значення ∑ПопРах зменшується на суму ПДВ, що відповідно до поданої заяви підлягає перерахуванню з електронного рахунку на поточний рахунок платника.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело: Вісник. Офіційно про податки

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202416
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202413
  • Як скласти ПН на аванс, коли вартість робіт достовірно невідома?
    Замовником перераховано аванс за будівництво нежитлового об’єкта. Загальна вартість будівництва достовірно невідома, акти будуть закриватись щомісяця поетапно по формі КБ. На суму передплати виписано ПН на всю суму передплати з кількістю 1, одиниця виміру грн. Як має бути складена ПН за умови авансової оплати? На яку дату здійснюється РК: на дату проміжного акту чи на дату останнього акту за всіма ПН?
    17.04.20242441
  • ПДВ та облік при передачі продукції, якщо оплачує третя сторона
    Підприємство виробляє медичні меблі. За тристороннім договором покупцем (замовником) є лікарня, а оплачує благодійний фонд. Рахунок виставляється фонду, який оплачує 70% рахунку, потім меблі виробляються і передаються лікарні. Після підписання тристороннього акту прийому-передачі, фонд оплачує залишок 30%. Які особливості ПДВ? Як відображати в бухобліку?
    17.04.202418
  • Продаж БПЛА: що з ПДВ?
    Підприємство виготовляє і продає дрони іншим суб’єктам господарювання. Складові запчастини придбаваються у вітчизняних постачальників. Як скористатися пільгою щодо звільнення від оподаткування ПДВ за пп. 5 п. 32 підр. 2 розд. ХХ ПКУ?
    16.04.2024208