• Посилання скопійовано

Роздача рекламних листівок через рекламне агентство: що з ПДВ?

Укладено договір комісії з рекламним агентством на надання послуг, пов’язаних з рекламою. Чи нараховувати податкові зобов’язання, якщо агентство за дорученням ТзОВ (за додатковою угодою до договору) виготовить і поширить рекламну продукцію (каталоги, брошури тощо)? І це документально буде оформлено як послуга

Щодо безкоштовної роздачі рекламних носіїв, то на практиці податківці іноді намагаються підвести під об'єкт оподаткування ПДВ й операції з безкоштовної роздачі листівок, брошур як постачання товарів.

Наголосимо, що  в листі від 13.06.2006 р. №6421/6/16-1515-26 ДПАУ зазначала: "розповсюдження матеріального носія реклами, який містить у собі інформацію про діяльність підприємства та який не можна використати ні в господарській діяльності, ні по-іншому, крім застосування його як носія (джерела) інформації (наприклад, прайс-листи, рекламні проспекти, брошури, каталоги, буклети тощо), за своєю суттю не підпадає під поняття поставки товарів (робіт, послуг), а тому не є об'єктом оподаткування".

З метою зниження ризику претензій податківців до оподаткування ПДВ операцій з розповсюдження листівок та брошур підприємства радимо не оприбутковувати їх як запаси, а списувати відразу на витрати в складі отриманих послуг з їх виготовлення згідно з актом наданих послуг (тобто без оформлення окремої видаткової накладної на брошури). Про це ми зауважували тут. Оскільки, судячи із умов питання, підприємство так і зробило, то ризиків щодо нарахування ПЗ з ПДВ на підставі п. 185.1 ПКУ (як безоплатне постачання товарів) не виникає.

Аби підприємство залишило право на ПК з ПДВ щодо придбаних рекламних послуг, воно має документально підтвердити, що витрати на такі послуги пов’язані із здійсненням госпдіяльності (про необхідне документальне оформлення ми також писали тут).

Крім цього зазначимо, що податківці у підкатегорії 101.14 ресурсу «ЗІР»* роз’яснювали, що якщо вартість товарів (послуг), придбаних/виготовлених для проведення маркетингових/рекламних заходів (у т. ч. для безоплатного розповсюдження) безпосередньо заявником або через інших осіб включається до вартості продажу готової продукції (товарів/послуг), які використовуються в оподатковуваних операціях, пов’язаних з отриманням доходів, то вважається, що такі товари (послуги) призначаються для використання в оподатковуваних операціях в межах госпдіяльності такого платника. Тому ПЗ з ПДВ під час здійснення операцій з безоплатного розповсюдження товарів (послуг) маркетингового/рекламного призначення, відповідно до п. 185.1 та п. 198.5 ПКУ, не нараховуються.

* Запитання (чинне до 01.01.2017 р.): "Чи підлягають оподаткуванню ПДВ операції з безоплатного розповсюдження продукції для проведення маркетингових/рекламних заходів?". Незважаючи на те, що наразі таке роз’яснення переведене до «не чинних», суть самого роз’яснення залишається актуальною, адже із 01.01.2017 р. не вносилися зміни до норм, які використовуються у цьому роз’яснені. 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Катерина Калашян

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202418
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202416
  • Як скласти ПН на аванс, коли вартість робіт достовірно невідома?
    Замовником перераховано аванс за будівництво нежитлового об’єкта. Загальна вартість будівництва достовірно невідома, акти будуть закриватись щомісяця поетапно по формі КБ. На суму передплати виписано ПН на всю суму передплати з кількістю 1, одиниця виміру грн. Як має бути складена ПН за умови авансової оплати? На яку дату здійснюється РК: на дату проміжного акту чи на дату останнього акту за всіма ПН?
    17.04.20243221
  • ПДВ та облік при передачі продукції, якщо оплачує третя сторона
    Підприємство виробляє медичні меблі. За тристороннім договором покупцем (замовником) є лікарня, а оплачує благодійний фонд. Рахунок виставляється фонду, який оплачує 70% рахунку, потім меблі виробляються і передаються лікарні. Після підписання тристороннього акту прийому-передачі, фонд оплачує залишок 30%. Які особливості ПДВ? Як відображати в бухобліку?
    17.04.202420
  • Продаж БПЛА: що з ПДВ?
    Підприємство виготовляє і продає дрони іншим суб’єктам господарювання. Складові запчастини придбаваються у вітчизняних постачальників. Як скористатися пільгою щодо звільнення від оподаткування ПДВ за пп. 5 п. 32 підр. 2 розд. ХХ ПКУ?
    16.04.2024219