• Посилання скопійовано

Код послуги з Інтернет-зв'язку згідно з Державним класифікатором продукції та послуг

Фірма надає послуги зв'язку Інтернет. Який код відповідно до класифікатора треба зазначати в податковій накладній і в якій графі? Чи може фірма вписувати Код КВЕД?

Згідно з пп. 1 п. 94 Закону №1797 одним із обов’язкових реквізитів ПН з 01.01.2017 року став код товару згідно з УКТ ЗЕД, для послуг - код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг.

При цьому платники податку, які постачають підакцизні товари та ввозять товари на митну територію України, зазначають код УКТ ЗЕД товару повністю (як було й раніше).

А ось інші платники податків мають право зазначати код товару/послуги неповністю, але не менше ніж 4 перших цифри відповідного коду

  • для товарів слід брати код згідно з УКТ ЗЕД;
  • для послуг - згідно з Державним класифікатором продукції та послуг.

Таким чином, починаючи із 2017 року платник податку, який постачає вітчизняні товари, незалежно від дати їх придбання, зобов’язаний у складеній ПН після 01.01.2017 року зазначити код УКТ ЗЕД для такого товару, як мінімум перші 4 цифри відповідного коду.

Помилки в реквізитах, визначених п. 201.1 ПКУ (крім коду товару згідно з УКТ ЗЕД), які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов’язань, не можуть бути причиною неприйняття податкових накладних у  електронному вигляді.

Проте до 31.12.2017 року не будуть застосовуватися штрафні санкції за п.120 прим.1.3 ПКУ за помилки, допущені в ПН під час застосування коду товару згідно з УКТ ЗЕД та/або коду послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг. Це передбачено новим п. 35 прим.1 підрозділу 2 р.ХХ ПКУ.

Згідно з Державним класифікатором продукції та послуг, що розміщений тут, вважаємо, що код послуги Інтернет-зв'язку має розміщуватися у Секції J «Послуги телекомунікаційні та інформаційні». Із усіх перерахованих кодів у цій секції, на нашу думку, найбільш підходящий код послуги, який складається із перших 4 цифр, у зазначеному випадку:

  • 61.10 - Послуги проводового електрозв'язку (адже у ньому міститься, зокрема, код 61.10.4 «Послуги зв'язку Інтернетом проводовими мережами»);
  • 61.20 - Послуги безпроводового зв'язку (адже у ньому міститься, зокрема, код 61.20.4 «Послуги зв'язку Інтернетом безпроводовими мережами»).

Втім, в будь-якому випадку радимо звернутися із цим питанням до ДФС за індивідуальною податковою консультацією згідно з ст. 52 ПКУ.

Нагадаємо, що з 01.01.2017 року при постачанні послуг у ПН треба зазначати перші чотири цифри коду послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг.

Але у формі ПН є тільки окрема графа 3 для коду УКТ ЗЕД. Для коду послуг такої графи не має, оскільки це новий обов'язковий реквізит ПН. Тож Мінфін ще має внести зміни до форми ПН та порядку її складання. Про це ми зауважили тут.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Катерина Калашян

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202416
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202413
  • Як скласти ПН на аванс, коли вартість робіт достовірно невідома?
    Замовником перераховано аванс за будівництво нежитлового об’єкта. Загальна вартість будівництва достовірно невідома, акти будуть закриватись щомісяця поетапно по формі КБ. На суму передплати виписано ПН на всю суму передплати з кількістю 1, одиниця виміру грн. Як має бути складена ПН за умови авансової оплати? На яку дату здійснюється РК: на дату проміжного акту чи на дату останнього акту за всіма ПН?
    17.04.20242521
  • ПДВ та облік при передачі продукції, якщо оплачує третя сторона
    Підприємство виробляє медичні меблі. За тристороннім договором покупцем (замовником) є лікарня, а оплачує благодійний фонд. Рахунок виставляється фонду, який оплачує 70% рахунку, потім меблі виробляються і передаються лікарні. Після підписання тристороннього акту прийому-передачі, фонд оплачує залишок 30%. Які особливості ПДВ? Як відображати в бухобліку?
    17.04.202418
  • Продаж БПЛА: що з ПДВ?
    Підприємство виготовляє і продає дрони іншим суб’єктам господарювання. Складові запчастини придбаваються у вітчизняних постачальників. Як скористатися пільгою щодо звільнення від оподаткування ПДВ за пп. 5 п. 32 підр. 2 розд. ХХ ПКУ?
    16.04.2024208