• Посилання скопійовано

Код послуги з Інтернет-зв'язку згідно з Державним класифікатором продукції та послуг

Фірма надає послуги зв'язку Інтернет. Який код відповідно до класифікатора треба зазначати в податковій накладній і в якій графі? Чи може фірма вписувати Код КВЕД?

Згідно з пп. 1 п. 94 Закону №1797 одним із обов’язкових реквізитів ПН з 01.01.2017 року став код товару згідно з УКТ ЗЕД, для послуг - код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг.

При цьому платники податку, які постачають підакцизні товари та ввозять товари на митну територію України, зазначають код УКТ ЗЕД товару повністю (як було й раніше).

А ось інші платники податків мають право зазначати код товару/послуги неповністю, але не менше ніж 4 перших цифри відповідного коду

  • для товарів слід брати код згідно з УКТ ЗЕД;
  • для послуг - згідно з Державним класифікатором продукції та послуг.

Таким чином, починаючи із 2017 року платник податку, який постачає вітчизняні товари, незалежно від дати їх придбання, зобов’язаний у складеній ПН після 01.01.2017 року зазначити код УКТ ЗЕД для такого товару, як мінімум перші 4 цифри відповідного коду.

Помилки в реквізитах, визначених п. 201.1 ПКУ (крім коду товару згідно з УКТ ЗЕД), які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов’язань, не можуть бути причиною неприйняття податкових накладних у  електронному вигляді.

Проте до 31.12.2017 року не будуть застосовуватися штрафні санкції за п.120 прим.1.3 ПКУ за помилки, допущені в ПН під час застосування коду товару згідно з УКТ ЗЕД та/або коду послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг. Це передбачено новим п. 35 прим.1 підрозділу 2 р.ХХ ПКУ.

Згідно з Державним класифікатором продукції та послуг, що розміщений тут, вважаємо, що код послуги Інтернет-зв'язку має розміщуватися у Секції J «Послуги телекомунікаційні та інформаційні». Із усіх перерахованих кодів у цій секції, на нашу думку, найбільш підходящий код послуги, який складається із перших 4 цифр, у зазначеному випадку:

  • 61.10 - Послуги проводового електрозв'язку (адже у ньому міститься, зокрема, код 61.10.4 «Послуги зв'язку Інтернетом проводовими мережами»);
  • 61.20 - Послуги безпроводового зв'язку (адже у ньому міститься, зокрема, код 61.20.4 «Послуги зв'язку Інтернетом безпроводовими мережами»).

Втім, в будь-якому випадку радимо звернутися із цим питанням до ДФС за індивідуальною податковою консультацією згідно з ст. 52 ПКУ.

Нагадаємо, що з 01.01.2017 року при постачанні послуг у ПН треба зазначати перші чотири цифри коду послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг.

Але у формі ПН є тільки окрема графа 3 для коду УКТ ЗЕД. Для коду послуг такої графи не має, оскільки це новий обов'язковий реквізит ПН. Тож Мінфін ще має внести зміни до форми ПН та порядку її складання. Про це ми зауважили тут.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Катерина Калашян

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Відшкодування вартості втраченої посилки: які ПДВ-наслідки?
    Підприємство веде роздрібну поштову торгівлю. Посилки відправляються через АТ «Укрпошта» на умовах післяплати. Є частина посилок, які в процесі транспортування/зберігання на Укрпошті втрачаються і згідно з актом АТ «Укрпошта» відшкодовується вартість втраченої посилки на рахунок підприємства. Підприємство є платником ПДВ. Вартість посилки компенсується без ПДВ. Як відобразити ПДВ за операцією з відшкодування втраченого товару Укрпоштою?
    Сьогодні 10:103
  • Відступлення права вимоги: що з ПДВ?
    Підприємство 1 передплатило за послуги підприємству 2 (ПН зареєстрована, але послуги не отримані). Підприємство 1 винне також підприємству 3 компенсацію за відновлення об’єкта оренди. Укладено тристоронню угоду про відступлення права вимоги, за якою підприємство 1 повернуло оплату підприємству 3 в рахунок компенсації. Причому підприємство 1 зникло. Що з ПДВ у підприємств 1 та 3?
    18.03.2024343
  • Експорт послуг комп’ютерного програмування: що з ПДВ?
    ФОП на загальній системі, платник ПДВ, надає нерезиденту послуги комп’ютерного програмування. Чи оподатковується така операція ПДВ? Якщо так, то як виправити помилку, якщо ПДВ не нараховувалося?
    13.03.202433
  • Чи нараховувати компенсуюче ПДВ при експорті права на користування комп’ютерною програмою?
    ТОВ - платник ПДВ розробляє програмне забезпечення, обліковуючи витрати (зарплата, амортизація комп’ютерів, послуги сторонніх організацій) на субрахунку 154. Після створення ПЗ обліковуватиметься на субрахунку 125. ТОВ надаватиме нерезиденту невиключне право на користування ПЗ (необ’єктні послуги щодо ПДВ). Чи нараховувати ПДВ за пп. 198.5 і пп. 199.1 ПКУ?
    12.03.202424
  • Чи складати ПН на помилковий платіж та РК на його повернення?
    На рахунок юрособи-платника ПДВ 05.02.2024 р. надийшли кошти у сумі 250 тис. грн від колишнього покупця ФОП - неплатника ПДВ, з яким розірвано відносини. ФОП у призначенні платежу помилково вказав "Оплата за товар". ФОП-покупець надав листа про помилку з проханням повернути кошти. Кошти повернули 04.03.2024 р. Які строки встановлені для повернення помилкових коштів, та якщо між контрагентами немає договірних відносин (або договір уже розірвано), чи нараховують ПЗ з ПДВ?
    11.03.20241 9541