• Посилання скопійовано

Умовне позначення коду в податковій накладній

Підприємство надає послуги з перевезень залізничним транспортом. Уклало договір доручення з контрагеном на транспортно-експедиційне обслуговування вантажів, за яким виступає експедитором, і угоду, в якій прописана комплексна ставка з організації перевезень вантажів, що встановлюється за 1 т вантажу. Який код вимірювання треба вказати в податковій накладній?

ЗапитанняПідприємство надає послуги з перевезень залізничним транспортом. Уклало договір доручення з контрагеном (кліентом) на транспортно-експедиційне обслуговування вантажів, за яким виступає експедитором, та додаткову угоду, в якій прописана комплексна ставка з організації перевезень вантажів клієнта, що встановлюється за 1 т вантажу. Який код вимірювання треба вказати в ПН? (вказували 2454 - грн, клієнт наполягає 2266 - обсяг перев. т) але ж підприємство отримало податкову накладну від перевізника в гривнях? Чи не буде це розцінюватись ДФС як податкова яма?

Відповідь:

Експедитор на дату виникнення ПЗ з ПДВ виписує клієнту ПН, в якій окремими рядками може відображатись вартість експедиторських послуг (винагорода експедитора) та вартість послуг з перевезення (якщо перевізник є платником ПДВ). Дата ПЗ та ПК з ПДВ за посередницькими договорами, як сказано у п. 189.4 ПКУ, визначається за загальними правилами згідно зі ст. 187 та 198 ПКУ.

Отже, на дату виникнення ПЗ з ПДВ експедитор складає ПН.  Реквізит “Опис (номенклатура) товарів/послуг та їх кількість, обсяг” є одним із обов'язкових реквізитів ПН (це графи 2, 4-6 ПН). І при складані ПН потрібно виходити, з того що є предметом договору. 

Якщо взяти до уваги лист ДФСУ від 03.10.2016 р. №21408/6/99-99-15-03-02-15, податківці вказують, що реквізит "Номенклатура товарів/послуг продавця" має відповідати формулюванню у первинних документах, якими супроводжується постачання послуг, та не повинен містити інших даних. Звідси робимо висновок: щоб визначитись з умовним позначенням відповідної назви одиниці вимірювання/обліку (графа 4 ПН) та її кодом (графа 5 ПН), потрібно звернути увагу, як зазначено одиницю виміру послуг у первинних документах.

Якщо в акті наданих послуг експедитор зазначить одиницю вимірювання/обліку послуг з організації перевезень вантажів як «обсяг перевезень у тоннах», або скорочено «обсяг перев.т», аналогічну одиницю виміру треба казати і у ПН для клієнта.

Тоді у графах 4 та 5 “одиниця виміру товарів/послуг” ПН зазначається умовне позначення відповідної назви одиниці вимірювання/обліку (українське), зазначеної у КСПОВО:

  • графа 4  - обсяг перев.т, умовне позначення;
  • графа 5 - 2266, код відповідної одиниці вимірювання/обліку.

Крім того, ситуація, коли послуга придбавається з однією одиницею виміру, а продається з іншою, цілком легальна і можлива на практиці. Адже ціни на ринку у випадку, коли їх не контролює держава, встановлюються вільно. Тож, якщо в договорі про надання послуг із залізницею ціна була встановлена фіксовано за всю надану послугу, а замовнику продається за обсягом перевезених тон вантажу, жодного порушення в цьому немає. 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Відшкодування комунальних послуг орендарем: що з ПДВ?
    ТОВ-орендодавець, платник ПДВ, виставляє орендарю окремий рахунок на відшкодування комунальних послуг (за воду та електроенергію). Надавач комунальних послуг ОСББ, неплатник ПДВ. Як визначити базу оподаткування ПДВ даної операції?
    22.04.2024900
  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202428
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202427
  • Як скласти ПН на аванс, коли вартість робіт достовірно невідома?
    Замовником перераховано аванс за будівництво нежитлового об’єкта. Загальна вартість будівництва достовірно невідома, акти будуть закриватись щомісяця поетапно по формі КБ. На суму передплати виписано ПН на всю суму передплати з кількістю 1, одиниця виміру грн. Як має бути складена ПН за умови авансової оплати? На яку дату здійснюється РК: на дату проміжного акту чи на дату останнього акту за всіма ПН?
    17.04.20248815
  • ПДВ та облік при передачі продукції, якщо оплачує третя сторона
    Підприємство виробляє медичні меблі. За тристороннім договором покупцем (замовником) є лікарня, а оплачує благодійний фонд. Рахунок виставляється фонду, який оплачує 70% рахунку, потім меблі виробляються і передаються лікарні. Після підписання тристороннього акту прийому-передачі, фонд оплачує залишок 30%. Які особливості ПДВ? Як відображати в бухобліку?
    17.04.202432