• Посилання скопійовано

Умовне позначення коду в податковій накладній

Підприємство надає послуги з перевезень залізничним транспортом. Уклало договір доручення з контрагеном на транспортно-експедиційне обслуговування вантажів, за яким виступає експедитором, і угоду, в якій прописана комплексна ставка з організації перевезень вантажів, що встановлюється за 1 т вантажу. Який код вимірювання треба вказати в податковій накладній?

ЗапитанняПідприємство надає послуги з перевезень залізничним транспортом. Уклало договір доручення з контрагеном (кліентом) на транспортно-експедиційне обслуговування вантажів, за яким виступає експедитором, та додаткову угоду, в якій прописана комплексна ставка з організації перевезень вантажів клієнта, що встановлюється за 1 т вантажу. Який код вимірювання треба вказати в ПН? (вказували 2454 - грн, клієнт наполягає 2266 - обсяг перев. т) але ж підприємство отримало податкову накладну від перевізника в гривнях? Чи не буде це розцінюватись ДФС як податкова яма?

Відповідь:

Експедитор на дату виникнення ПЗ з ПДВ виписує клієнту ПН, в якій окремими рядками може відображатись вартість експедиторських послуг (винагорода експедитора) та вартість послуг з перевезення (якщо перевізник є платником ПДВ). Дата ПЗ та ПК з ПДВ за посередницькими договорами, як сказано у п. 189.4 ПКУ, визначається за загальними правилами згідно зі ст. 187 та 198 ПКУ.

Отже, на дату виникнення ПЗ з ПДВ експедитор складає ПН.  Реквізит “Опис (номенклатура) товарів/послуг та їх кількість, обсяг” є одним із обов'язкових реквізитів ПН (це графи 2, 4-6 ПН). І при складані ПН потрібно виходити, з того що є предметом договору. 

Якщо взяти до уваги лист ДФСУ від 03.10.2016 р. №21408/6/99-99-15-03-02-15, податківці вказують, що реквізит "Номенклатура товарів/послуг продавця" має відповідати формулюванню у первинних документах, якими супроводжується постачання послуг, та не повинен містити інших даних. Звідси робимо висновок: щоб визначитись з умовним позначенням відповідної назви одиниці вимірювання/обліку (графа 4 ПН) та її кодом (графа 5 ПН), потрібно звернути увагу, як зазначено одиницю виміру послуг у первинних документах.

Якщо в акті наданих послуг експедитор зазначить одиницю вимірювання/обліку послуг з організації перевезень вантажів як «обсяг перевезень у тоннах», або скорочено «обсяг перев.т», аналогічну одиницю виміру треба казати і у ПН для клієнта.

Тоді у графах 4 та 5 “одиниця виміру товарів/послуг” ПН зазначається умовне позначення відповідної назви одиниці вимірювання/обліку (українське), зазначеної у КСПОВО:

  • графа 4  - обсяг перев.т, умовне позначення;
  • графа 5 - 2266, код відповідної одиниці вимірювання/обліку.

Крім того, ситуація, коли послуга придбавається з однією одиницею виміру, а продається з іншою, цілком легальна і можлива на практиці. Адже ціни на ринку у випадку, коли їх не контролює держава, встановлюються вільно. Тож, якщо в договорі про надання послуг із залізницею ціна була встановлена фіксовано за всю надану послугу, а замовнику продається за обсягом перевезених тон вантажу, жодного порушення в цьому немає. 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • ПДВ при вивезенні з митного складу за межі митної території України нерозмитнених товарів
    Підприємство помістило імпортовані товари в режим «митного складу», ПДВ не сплачувалося, ПК не відображалося, та планує їх реекспортувати, що звільнено від ПДВ згідно пп. 206.5 ПКУ. При цьому отримано податковий кредит з ПДВ на послуги зберігання та транспортування цих товарів. Чи потрібно нараховувати компенсуючий ПДВ за п. 198.5 ПКУ на ці послуги? Чи потрібно нараховувати компенсуючі ПДВ за ст. 199 ПКУ?
    21.11.202410
  • Як скласти РК при заміні товару та поверненні коштів постачальнику?
    Покупець повернув товар. Було відвантажено інший товар, а різницю коштів повернено. Як скласти ПН та РК за даною операцією?
    19.11.2024553
  • Як відобразити в декларації з ПДВ відмову у бюджетному відшкодуванні?
    Підприємство отримало акт позапланової документальної невиїзної перевірки, в якому відмовлено у відшкодуванні ПДВ на 170 000 грн і визначено заниження значення рядку 21 декларації з ПДВ за серпень 2024 р. на 170 000 грн. Чи має право підприємство подати УР за серпень 2024 р., в якому буде прибрано вищезазначену суму із заяви на відшкодування і включено до рядка 21? Чи можливо уникнути андміністративної відповідальності посадовим особам підприємства за ст. 163.1КУпАП (помилки в податковому обліку)?
    15.11.202427
  • Надання рекламних послуг нерезиденту: що з ПДВ?
    ТОВ на загальній системі, платник ПДВ, надає нерезиденту рекламні послуги, які не є об’єктом ПДВ за пп. «б» пп.186.3 ПКУ. Чи є рекламними послуги: організація онлайн-виступу представників нерезидента на конференції; медіа-підтримка — розміщення новин про співпрацю; розміщення логотипу нерезидента на рекламних носіях конференції як партнера; розміщення стаціонарного банера в зоні конференції. Чи буде онлайн-участь нерезидента електронною послугою з місцем надання — реєстрацією отримувача?
    14.11.202425
  • Формування податкового кредиту за касовим методом після спливу 365 днів
    Податковий кредит формуємо з сум ПДВ, визначених згідно з коефіцієнтом розподілу, тобто частково за касовим методом та частково за загальними правилами. У липні 2023 р. від постачальника отримані послуги, які були оплачені не в повній сумі. У декларації з ПДВ за липень 2023 року до ПК включено ПДВ за ПН за цей же період відповідно до коефіцієнту розподілу. У серпні 2024 р. оплачується заборгованість за отримані в липні 2023 р. послуги і, відповідно, в декларації за серпень 2024 р. до ПН включається пропорційна до оплати сума ПДВ ПН за липень 2023 року. Тобто включається сума ПДВ ПН, дата складання якої більше 365 днів. Чи правомірне таке формування ПК?
    14.11.2024252