• Посилання скопійовано

Як обліковувати ПДВ, який виділено в закордонному чеку

Працівник повернувся з відрядження до Чехії і привіз чеки чеською мовою. Однак, в них чітко видно ПДВ за кількома ставками. Як його відобразити у себе? Чи можна віднести всю суму витрат на витрати і не виділяти ПДВ взагалі?

Відповідно до п. 198.6 ПКУ не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в ЄРПН податковими накладними/розрахунками коригування до таких податкових накладних чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими п. 201.11 ПКУ.

Згідно із цим пунктом, а саме пп. «б» п. 201.11 ПКУ, підставою для нарахування сум ПДВ, що відносяться до податкового кредиту без отримання податкової накладної, також є касові чеки, які містять суму отриманих товарів/послуг, загальну суму нарахованого ПДВ (з визначенням фіскального номера та податкового номера постачальника). При цьому для відображення сум податку у складі ПК без ПН на підставі касових чеків загальна сума отриманих товарів/послуг не може перевищувати 200 гривень за день (без урахування ПДВ).

Виходячи із вищесказаного, оскільки ані податкової накладної роботодавець – платник ПДВ за такими чеками не має, а самі чеки складені неплатниками ПДВ в Україні (звісно, що продавці з Чехії не мають податкового номера в Україні), права на ПК ці чеки не надають.  

Тож, якщо відряджений працівник надає до бухгалтерії підтверджуючі касові документи щодо понесених витрат за кордоном, то навіть, якщо в них можна виділити ПДВ, то все одно таку суму віднести до складу ПК з ПДВ підприємство-роботодавець не має права. Вся сума за отриманим від працівника закордонним чеком є витратами підприємства.

Однак слід врахувати такий момент. Якщо ці чеки підтверджують надані послуги, треба визначити місце їх надання. Оскільки, приймаючи авансовий звіт від працівника, роботодавець бере ці витрати на себе, тож вважається, що ці послуги надані не працівнику, а вже самому підприємству. А послуги, надані нерезидентом на митній території України, оподатковуються ПДВ в спеціальному порядку. Про це ми писали, зокрема, тут

Місце надання послуг визначається за ст. 186 ПКУ. І більша частина витрат, які виникають під час закордонного відрядження, за п. 186.4 ПКУ і п. 185.1 ПКУ не є об’єктом оподаткування ПДВ, оскільки місце їх надання вважається за кордоном. Це стосується послуг з перевезення, проживання та решти послуг, крім зазначених у п. 186.2-186.3 ПКУ. Якщо ж йшлося про послуги, зазначені в п. 186.2-186.3 ПКУ, і місце їх надання визначено як митна територія України (наприклад, юридичні або консультаційні послуги вважаються наданими в країні, в якій зареєстровано замовника), у підприємства в звітному періоді складання авансового звіту виникає обов’язок визнати ПЗ і право на ПК з ПДВ, відповідно до консультації, зазначеної вище.   

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Катерина Калашян

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202415
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202413
  • Як скласти ПН на аванс, коли вартість робіт достовірно невідома?
    Замовником перераховано аванс за будівництво нежитлового об’єкта. Загальна вартість будівництва достовірно невідома, акти будуть закриватись щомісяця поетапно по формі КБ. На суму передплати виписано ПН на всю суму передплати з кількістю 1, одиниця виміру грн. Як має бути складена ПН за умови авансової оплати? На яку дату здійснюється РК: на дату проміжного акту чи на дату останнього акту за всіма ПН?
    17.04.20242421
  • ПДВ та облік при передачі продукції, якщо оплачує третя сторона
    Підприємство виробляє медичні меблі. За тристороннім договором покупцем (замовником) є лікарня, а оплачує благодійний фонд. Рахунок виставляється фонду, який оплачує 70% рахунку, потім меблі виробляються і передаються лікарні. Після підписання тристороннього акту прийому-передачі, фонд оплачує залишок 30%. Які особливості ПДВ? Як відображати в бухобліку?
    17.04.202418
  • Продаж БПЛА: що з ПДВ?
    Підприємство виготовляє і продає дрони іншим суб’єктам господарювання. Складові запчастини придбаваються у вітчизняних постачальників. Як скористатися пільгою щодо звільнення від оподаткування ПДВ за пп. 5 п. 32 підр. 2 розд. ХХ ПКУ?
    16.04.2024208