• Посилання скопійовано

Податковий кредит за операціями з продажу товарів за ставками 20% та 7%

Підприємство здійснює продаж товарів за ставками 20% та 7%. Чи правомірно включати до податкового кредиту в повному обсязі суми ПДВ, сплачені у зв'язку з орендою майна, послугами зв'язку тощо, які підлягають розподілу згідно зі ст. 199 ПКУ?

З 01.07.2015 року вся сума ПДВ, сплачена (нарахована) при придбанні товарів (послуг, необоротних активів), згідно п. 198.1 ПКУ відноситься до складу податкового кредиту (далі - ПК). При цьому ПК звітного періоду визначається, виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів (послуг) та складається із сум ПДВ, нарахованих (сплачених) платником податку за ставками 20% або 7% (п. 198.3 ПКУ).

Водночас п. 198.5 ПКУ зобов'язує платника ПДВ нарахувати податкові зобов'язання в таких випадках:

1) якщо придбані товари (послуги, необоротні активи) згодом використовуються в неоподатковуваних операціях (звільнених від оподаткування або не є об'єктом оподаткування);

2) якщо придбані товари (послуги, необоротні активи) згодом використовуються в операціях, які не пов'язані з господарською діяльністю суб'єкта господарювання.

Якщо ПДВ за придбаними товарами (послугами, необоротними активами), який нарахований за ставкою 20%, використовуються в господарській діяльності і для оподатковуваних ПДВ операцій, то не має значення за якою ставкою такі операції обкладаються: за ставкою 20% або за ставкою 7%, або навіть за ставкою 0%. Натомість має значення наявність правильно сформованої податкової накладної, зареєстрованої в ЄРПН.

Згідно з п. 198.6 ПКУ не відносяться до податкового кредиту суми ПДВ, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в ЄРПН податковими накладними чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими п. 201.11 ПКУ. При цьому податкові накладні, отримані з ЄРПН, є для одержувача товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Отже, підприємство має включити всю суму ПДВ до ПК у разі отримання правильно оформленої  та зареєстрованої ПН.  

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олефіренко Олександра

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Послуги надані нерезиденту, а споживач резидент: що з ПДВ?
    ТОВ-резидент (1) надає інформаційні та консультаційні послуги у сфері інформаційних технологій та комп’ютерних систем нерезиденту. В контракті зазначено, що технічний проєкт виконується для резидента (2) за його адресою перебування. Нерезидент контролює виконання умов, приймає послуги, здійснює оплату послуг та підписує документи. Чи буде оподатковуватися ПДВ ця операція?
    Сьогодні 10:10201
  • Перехідні операції при реєстрації платником ПДВ з середини місяця
    Підприємство – платник ЄП ІІІ групи з 01.01.2024 р. перейшло на загальну систему, але заяву на реєстрацію ПДВ не подало вчасно – платник ПДВ з 25.01.2024 р. За електроенергією воно сплатило 08.01.2024 р., ПН складена 31.01.2024 р. за правилами касового методу. Станом на 01.02.2024 р. підприємство має борг за січень 2024 р., який буде сплачено у лютому. ПН складена 29.02.2024 р. Як включити ці ПН до податкового кредиту?У серпні 2023 р. підприємство відвантажило товар, оплата надійшла у лютому. Чи виникнуть ПЗ з ПДВ?
    27.03.202431
  • Помилкова ПН та РК у різних періодах: як врахувати?
    Підприємство у січні 2024 року склало та зареєструвало зайву ПН на операцію поставки, що не відбулася. Цю ПН включено у декларацію січня. Помилку виявлено у березні 2024 р., тоді ж складено та зареєстровано РК. У якому періоді треба відобразити зменшення податкового зобов’язання: у січні 2024 р., подавши УР до декларації та відкоригувати на суму помилкової ПН, чи включити РК у березні 2024 р. та не подавати УР до декларації?
    25.03.202459
  • Експорт послуг лабораторних досліджень: що з ПДВ?
    Підприємство, резидент України, платник ПДВ, надало послуги лабораторних досліджень продукції (перевиставило компенсацію витрат досліджень, що здійснювала незалежна лабораторія – резидент України на території України) нерезиденту. Чи потрібно нараховувати ПДВ?
    22.03.202430
  • Які послуги резидентів Дія. Сіті звільняються від ПДВ?
    Чи оподатковуються ПДВ операції з розробки програмного забезпечення та доступу до інформаційного продукту – додатку для оплати штрафів – через інтернет для резидентів Дія. Сіті? Чи поширюється на ці послуги пп. 197.1.33 ПКУ?
    22.03.202427