• Посилання скопійовано

Підтвердженням, що продавець – платник ПДВ, є витяг з Реєстру, який оприлюднюється на сайті ДФС

Юрособа - платник ПДВ та податку на прибуток проводить розрахунки через РРО. Покупці для звітності, крім чеку, майже завжди вимагають витяги з ЄДРПОУ та реєстру платників ПДВ. Чи необхідно надавати копії цих документів? Якщо ні, то чим це вмотивовано? Всі зазначені реєстри є у відкритому доступі, а також їх розміщено у «Куточку споживача».

Зазначимо, що відповідно до Закону України «Про захист прав споживачів» від 12.05.1991 № 1023-XIІ споживач - фізична особа, яка придбаває, замовляє, використовує або має намір придбати чи замовити продукцію для особистих потреб, безпосередньо не пов'язаних з підприємницькою діяльністю або виконанням обов'язків найманого працівника.

Тож для фізосіб, які придбають товар для себе достатньо інформації у «Куточку споживача».

Але для юросіб для правильного ведення їх обліку та оподаткування операцій з придбання товарів потрібно мати у наявності відповідний витяг з Єдиного реєстру державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців та витяг з реєстру платників ПДВ.

На сьогодні виписки, витяги та довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців в паперовій та електронній формах відповідно до Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг» мають однакову юридичну силу. Оскільки зараз так й залишаються два способи їх надання, то покупці мають права звертатися до постачальників щодо отримання від них відповідних витягів.

Підтвердженням, що підприємство є платником ПДВ, є витяг з реєстру платників ПДВ. Порядок отримання такого витягу встановлено у п. 7.4 Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, яке затверджено наказом Мінфіну від 14.11.2014 р. № 1130

Зверніть увагу, що витяг діє до внесення змін до реєстру платників ПДВ.

Отже, для покупців товару та інших контрагентів підтвердженням, що продавець є платником ПДВ, вважається саме витяг із реєстру платників ПДВ. Разом з тим слiд зауважити, що отримання всiма платниками ПДВ витягу iз Реєстру не є обов’язковим. Данi iз Реєстру щоденно оприлюднюються на офiцiйному веб-порталi ДФС (www.sfs.gov.ua). За запитом в електроннiй формi платнику ПДВ можуть бути наданi довiдки iз Реєстру про реєстрацiю його контрагентiв як платникiв ПДВ.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202418
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202416
  • Як скласти ПН на аванс, коли вартість робіт достовірно невідома?
    Замовником перераховано аванс за будівництво нежитлового об’єкта. Загальна вартість будівництва достовірно невідома, акти будуть закриватись щомісяця поетапно по формі КБ. На суму передплати виписано ПН на всю суму передплати з кількістю 1, одиниця виміру грн. Як має бути складена ПН за умови авансової оплати? На яку дату здійснюється РК: на дату проміжного акту чи на дату останнього акту за всіма ПН?
    17.04.20243411
  • ПДВ та облік при передачі продукції, якщо оплачує третя сторона
    Підприємство виробляє медичні меблі. За тристороннім договором покупцем (замовником) є лікарня, а оплачує благодійний фонд. Рахунок виставляється фонду, який оплачує 70% рахунку, потім меблі виробляються і передаються лікарні. Після підписання тристороннього акту прийому-передачі, фонд оплачує залишок 30%. Які особливості ПДВ? Як відображати в бухобліку?
    17.04.202420
  • Продаж БПЛА: що з ПДВ?
    Підприємство виготовляє і продає дрони іншим суб’єктам господарювання. Складові запчастини придбаваються у вітчизняних постачальників. Як скористатися пільгою щодо звільнення від оподаткування ПДВ за пп. 5 п. 32 підр. 2 розд. ХХ ПКУ?
    16.04.2024234