• Посилання скопійовано

Отражение в декларации по НДС суммы, заявленной ранее на возмещение, но не возмещенной

В декларации по НДС за октябрь 2015 г. заполнена стр. 23.2. Возмещение произойдет после 30 декабря 2015 г. (после сдачи декларации за ноябрь 2015 г.). Нужно ли в декларации за ноябрь 2015 г. (и последующих) отражать сумму, заявленную ранее на возмещение, но не полученную? Что делать, если возмещение отклонено?

ВопросВ декларации по НДС за октябрь 2015 г. заполнена стр. 23.2 с необходимыми приложениями. Возмещение произойдет, в лучшем случае, после 30 декабря 2015г., т.е. после сдачи декларации за ноябрь 2015г. Нужно ли декларации за ноябрь 2015 г. (и в последующих) как-то отражать сумму, заявленную ранее на возмещение, но не полученную фактически? А как поступать в случае, если возмещение по какой-то причине будет отклонено, т.е. куда и на каком этапе включать данный показатель в отчетность по НДС?

Ответ: Сума, яку платник бажає повернути на свій поточний рахунок, має бути відображена в рядку 23.2 декларації з ПДВ із відповідним заповненням додатків Д3 та Д4.  Це має бути здійснене тільки один раз. Допоки не закінчиться перевірка цих сум, заявлена до відшкодування сума ніде не відображається.

Перелік підстав, за яких податківці мали би проводити документальні позапланові виїзні перевірки в розрізі БВ, визначено постановою КМУ від 27.12.2010 р. №1238. З 1 липня 2015 р. ці підстави моніторитися не повинні. У частині перевірок БВ залишилися тільки камеральні перевірки (проводяться протягом 30 к. д. після граничного строку подання звітності з ПДВ, п. 200.10 ПКУ). Тепер виключно за підсумками камеральної перевірки податківці з'ясовуватимуть, чи вся сума БВ підлягатиме відшкодуванню на рахунок підприємсва і наскільки правомірно вона була сформована. 

Якщо ж буде виявлено, що сума БВ занижена щодо тієї суми, яка буде обчислена податківцями за підсумками камеральної перевірки, сума такого заниження вже ніколи не потрапить до ряд. 23.2, її доля тепер — тільки ряд. 24 декларації з ПДВ. Вважається, що платник добровільно відмовився від цієї суми як БВ на свій поточний рахунок (ч. «а» п. 200.14 ПКУ). 

У випадку, коли за підсумками перевірки від'ємне значення ПДВ підлягає коригуванню (податкова не підтвердила суму, заявлену на БВ або підтвердила частково), таке коригування слід відобразити в рядку 20.3 декларації у тому звітному періоді, коли отримано податкове повідомлення-рішення (ППР) із результатами перевірки. 

Далі в цьому самому звітному періоді така сума знайде своє відображення за загальним алгоритмом у рядках 21, 22, 23 та 24. Якщо коригування від'ємного залишку за підсумками проведеної податкової перевірки призведе до виникнення суми до сплати (оновлене значення рядка 20 стане меншим за поточний показник ряд. 18), її відображаємо в рядку 25.1. У такому разі жодних УР подавати не треба: в інтегрованій картці платника ПДВ результати перевірки знайдуть своє відображення на підставі ППР саме датою звітного періоду, коли датовано ППР.

Крім того, результати виправлення від'ємного значення за результатами перевірки податковим органом на підставі ППР, із результатами якого платник ПДВ погоджується, треба відобразити в окремій таблиці вже внизу після табличної частини декларації ПДВ (з позначкою «***»). Чому наголошується саме на визнанні результатів проведеної податкової перевірки? Тому що, якщо ППР оскаржуватиметься в адміністративному чи судовому порядку, підсумки донарахованих результатів перевірки в цій таблиці, на нашу думку, показувати не слід. Адже у разі оскарження такі суми не набувають статусу погодженого податкового зобов'язання й у звітності, певна річ, не фіксуються.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Кловская Юлия

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • ПДВ при вивезенні з митного складу за межі митної території України нерозмитнених товарів
    Підприємство помістило імпортовані товари в режим «митного складу», ПДВ не сплачувалося, ПК не відображалося, та планує їх реекспортувати, що звільнено від ПДВ згідно пп. 206.5 ПКУ. При цьому отримано податковий кредит з ПДВ на послуги зберігання та транспортування цих товарів. Чи потрібно нараховувати компенсуючий ПДВ за п. 198.5 ПКУ на ці послуги? Чи потрібно нараховувати компенсуючі ПДВ за ст. 199 ПКУ?
    21.11.202410
  • Як скласти РК при заміні товару та поверненні коштів постачальнику?
    Покупець повернув товар. Було відвантажено інший товар, а різницю коштів повернено. Як скласти ПН та РК за даною операцією?
    19.11.2024565
  • Як відобразити в декларації з ПДВ відмову у бюджетному відшкодуванні?
    Підприємство отримало акт позапланової документальної невиїзної перевірки, в якому відмовлено у відшкодуванні ПДВ на 170 000 грн і визначено заниження значення рядку 21 декларації з ПДВ за серпень 2024 р. на 170 000 грн. Чи має право підприємство подати УР за серпень 2024 р., в якому буде прибрано вищезазначену суму із заяви на відшкодування і включено до рядка 21? Чи можливо уникнути андміністративної відповідальності посадовим особам підприємства за ст. 163.1КУпАП (помилки в податковому обліку)?
    15.11.202427
  • Надання рекламних послуг нерезиденту: що з ПДВ?
    ТОВ на загальній системі, платник ПДВ, надає нерезиденту рекламні послуги, які не є об’єктом ПДВ за пп. «б» пп.186.3 ПКУ. Чи є рекламними послуги: організація онлайн-виступу представників нерезидента на конференції; медіа-підтримка — розміщення новин про співпрацю; розміщення логотипу нерезидента на рекламних носіях конференції як партнера; розміщення стаціонарного банера в зоні конференції. Чи буде онлайн-участь нерезидента електронною послугою з місцем надання — реєстрацією отримувача?
    14.11.202425
  • Формування податкового кредиту за касовим методом після спливу 365 днів
    Податковий кредит формуємо з сум ПДВ, визначених згідно з коефіцієнтом розподілу, тобто частково за касовим методом та частково за загальними правилами. У липні 2023 р. від постачальника отримані послуги, які були оплачені не в повній сумі. У декларації з ПДВ за липень 2023 року до ПК включено ПДВ за ПН за цей же період відповідно до коефіцієнту розподілу. У серпні 2024 р. оплачується заборгованість за отримані в липні 2023 р. послуги і, відповідно, в декларації за серпень 2024 р. до ПН включається пропорційна до оплати сума ПДВ ПН за липень 2023 року. Тобто включається сума ПДВ ПН, дата складання якої більше 365 днів. Чи правомірне таке формування ПК?
    14.11.2024252