• Посилання скопійовано

Електронне адміністрування ПДВ: нюанси

Які наслідки для підприємства (сцеціальний режим оподаткування у сфері сільського господарства), якщо воно перерахувало кошти не на казначейський рахунок по ПДВ, а на власний спецрахунок по ПДВ за підсумками декларації березня 2015 року?

Постановою «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 12 січня 2011 р. № 11» від 05.05.2015 р. № 262 було узгоджено порядок акумулювання сільгосппідприємствами сум ПДВ на спецрахунках із системою електронного адміністрування ПДВ. Зокрема, різниця між сумою податкових зобов’язань і податкового кредиту за звітний період перераховується сільгосппідприємству-спецрежимнику на спецрахунок із електронного ПДВ-рахунка.

 В даному разі підприємство власноруч самостійно направило кошти на свій спецрахунок.

Повернення коштів з спец рахунку на поточний рахунок платника для здійснення платежу згідно з встановленого алгоритму перерахування ПЗ з ПДВ до бюджету ( через електронний казначейський рахунок по ПДВ ) не є можливим, оскільки згідно з п. 4 Порядку акумулювання сільськогосподарськими підприємствами сум податку на додану вартість на спеціальних рахунках, відкритих у банках та/або органах, які здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів» , затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 12 січня 2011 року №11 сума податку на додану вартість, що акумулюється на спеціальному рахунку, не підлягає вилученню до державного бюджету і використовується сільськогосподарським підприємством відповідно до пункту 209.2 НКУ. Тобто, у випадку надмірного або помилкового перерахування коштів на спеціальний рахунок, зазначені кошти поверненню платнику податку не підлягають, а враховуються таким платником в рахунок майбутніх перерахувань на спеціальний рахунок та можуть бути використані ним для відшкодування суми податку, сплаченої (нарахованої) постачальнику на вартість виробничих факторів, за рахунок яких сформовано податковий кредит, а за наявності залишку такої суми податку - для інших виробничих цілей.

В даному випадку мова йде про порушення законодавчо встановленого механізму перерахування ПЗ з ПДВ до бюджету. Наразі думка податківців на таке порушення ще не сформувалася. Не дивлячись на той факт, що на спец рахунок обрахована сума потрапила вчасно та в повному обсязі, щодо електронного ПДВ - рахунка є ризик визнання податківцями факту несплати ПДВ із відповідними штрафними санкціями за нормами ст.126 ПКУ (при затримці до 30 к.д. включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - у розмірі 10 % погашеної суми податкового боргу, при затримці більше 30 к.д. - у розмірі 20 % погашеної суми податкового боргу). 

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Кловская Юлия

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202418
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202416
  • Як скласти ПН на аванс, коли вартість робіт достовірно невідома?
    Замовником перераховано аванс за будівництво нежитлового об’єкта. Загальна вартість будівництва достовірно невідома, акти будуть закриватись щомісяця поетапно по формі КБ. На суму передплати виписано ПН на всю суму передплати з кількістю 1, одиниця виміру грн. Як має бути складена ПН за умови авансової оплати? На яку дату здійснюється РК: на дату проміжного акту чи на дату останнього акту за всіма ПН?
    17.04.20243691
  • ПДВ та облік при передачі продукції, якщо оплачує третя сторона
    Підприємство виробляє медичні меблі. За тристороннім договором покупцем (замовником) є лікарня, а оплачує благодійний фонд. Рахунок виставляється фонду, який оплачує 70% рахунку, потім меблі виробляються і передаються лікарні. Після підписання тристороннього акту прийому-передачі, фонд оплачує залишок 30%. Які особливості ПДВ? Як відображати в бухобліку?
    17.04.202420
  • Продаж БПЛА: що з ПДВ?
    Підприємство виготовляє і продає дрони іншим суб’єктам господарювання. Складові запчастини придбаваються у вітчизняних постачальників. Як скористатися пільгою щодо звільнення від оподаткування ПДВ за пп. 5 п. 32 підр. 2 розд. ХХ ПКУ?
    16.04.2024242