• Посилання скопійовано

Скорочення знаків після коми в ціні, яка зазначається в ПН

Чи правомірно вказувати в графі 7 ПН ціну постачання одиниці товару з 8 знаками після коми, при тому, що у видатковій накладній ціна зазначена з 5 знаками після коми? Чи надає така ПН право на ПК покупцю?

Наявність у ціні (графа 7 ПН) більше 2 знаків після коми не є порушенням. Про це ми писали, наприклад, тут. Відтак, на підставі такої ПН у покупця буде право на ПК.

Окрім того, дивимося відповідь на питання в підкатегорії 101.16, ЗІР: «Яким чином заповнюється графа 11 розд. Б податкової накладної/графа 14 розд. Б розрахунку коригування до податкової накладної, у разі якщо при їх розрахунку числове значення суми ПДВ не співпадає з визначеною сумою ПДВ у документах первинного обліку за рахунок округлення?».

Податкова відповідає, що на сьогодні ДПС реалізовано можливість реєстрації в ЄРПН ПН/РК, в графах 7 та 11 (графи 14 РК) яких зазначено ціну постачання одиниці товару/послуги та суми ПДВ відповідно з більше ніж двома знаками після коми.

Тобто, навіть технічно цей принцип зазначення більше ніж 2 знаків після коми реалізовано.

 

А якщо кількість таких знаків після коми різне в ПН і у видатковій накладній?

Прямої однозначної відповіді на це питання ані ПКУ, ані інші нормативні документи не містять. Не відомі нам і консультації податкової.

Давайте міркувати.

Для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних із визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухобліку, фінзвітності та інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачене законодавством (п. 44.1 ПКУ).
Тобто, показники ПН мають відповідати показникам первинного документу. Те саме, до речі, зазначено у консультації з "ЗІР", яку ми навели вище.

Це означає, що в ситуації, яку ми розглядаємо, за формальними ознаками ПН не відповідає даним первинного документу (видатковій накладній). Це також означає, що за формальними ознаками податкова може не визнати ПК у покупця на підставі такої ПН.

Але маємо таке зауваження.

Згідно з пп. 201.10 ПКУ, ПН, що містить помилки в реквізитах, визначених пп. 201.1 ПКУ (крім коду товару згідно з УКТ ЗЕД), які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму ПЗ, є підставою для віднесення покупцем сум податку до ПК.
У ситуації, яку ми розглядаємо, розходження між кількістю знаків після коми у ціні, наведеній в ПН і видатковій накладній, ніяк не заважають ідентифікувати здійснену операцію.

Всім очевидно, що в ПН і у видатковій накладній одна і та сама операція, але з різною точністю округлення ціни.

Тому, на наш погляд, проблем з визнанням ПК бути не повинно.

Але ж який настрій буде у податківців, які будуть робити перевірку, ми гарантувати не можемо. Тому варто бути готовим захищати свою правоту або слідкувати за тим, щоб всі показники видаткової накладної були ідентичними показникам ПН.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Відшкодування комунальних послуг орендарем: що з ПДВ?
    ТОВ-орендодавець, платник ПДВ, виставляє орендарю окремий рахунок на відшкодування комунальних послуг (за воду та електроенергію). Надавач комунальних послуг ОСББ, неплатник ПДВ. Як визначити базу оподаткування ПДВ даної операції?
    22.04.2024924
  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202429
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202428
  • Як скласти ПН на аванс, коли вартість робіт достовірно невідома?
    Замовником перераховано аванс за будівництво нежитлового об’єкта. Загальна вартість будівництва достовірно невідома, акти будуть закриватись щомісяця поетапно по формі КБ. На суму передплати виписано ПН на всю суму передплати з кількістю 1, одиниця виміру грн. Як має бути складена ПН за умови авансової оплати? На яку дату здійснюється РК: на дату проміжного акту чи на дату останнього акту за всіма ПН?
    17.04.20249005
  • ПДВ та облік при передачі продукції, якщо оплачує третя сторона
    Підприємство виробляє медичні меблі. За тристороннім договором покупцем (замовником) є лікарня, а оплачує благодійний фонд. Рахунок виставляється фонду, який оплачує 70% рахунку, потім меблі виробляються і передаються лікарні. Після підписання тристороннього акту прийому-передачі, фонд оплачує залишок 30%. Які особливості ПДВ? Як відображати в бухобліку?
    17.04.202433