Податківці неодноразово наголошували, що платник податків має право на віднесення до податкового кредиту сум ПДВ згідно зі складеними та зареєстрованими в ЄРПН податковими накладними, сформованими на підставі первинних бухгалтерських документів.
Своєю чергою, відповідно до п. 4 Порядку №1307 усі графи податкової накладної, що мають вартісні показники, заповнюються в гривнях з копійками, крім випадків, визначених Порядком №1307.
Тобто, вартісні показники податкової накладної повинні містити не більше двох знаків після коми (крім окремих випадків щодо показників граф 7 та 11). Проте, зазначення платником податку при заповненні графи 7 податкової накладної ціни постачання одиниці товару/послуги з більше ніж двома знаками після коми не є порушенням Порядку заповнення податкової накладної або причиною зупинення чи відмови її реєстрації в ЄРПН.
Водночас, податківці у ІПК від 13.02.2019 р. №525/6/99-99-15-03-02-15/ІПК зазначали, що необхідною кількістю знаків після коми у кількісному показнику вважається така кількість, якої достатньо для правильного розрахунку вартісного показника у графі 10 податкової накладної та рядків I - IX розділу А податкової накладної.
При цьому, для визначення розрахованих вартісних показників та кількісних показників податкової накладної застосовується правило математичного округлення, яке полягає у збільшенні відповідного знака на «1» (одиницю), якщо наступний за ним знак, який скорочується, дорівнює або перевищує «5» (п'ять).
Отже, у описаному у запитанні випадку постачальник слідував рекомендаціям податківців щодо зазначення у ПН у вартісному показнику ціни, цифри з двома знаками після коми (гривень з копійками) за рахунок додаткових знаків після коми у кількісному показнику, які при округленні дадуть значення, що відповідає первинним документам. Тому покупець за такою ПН має право на віднесення суми ПДВ до податкового кредиту (за умови її реєстрації постачальником в ЄРПН).
Крім того, п. 201.10 ПКУ встановлено, що помилки в обов’язкових реквізитах ПН (крім коду товару згідно з УКТ ЗЕД), які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов’язань, не можуть бути причиною неприйняття податкових накладних у електронному вигляді.
Таким чином вважаємо, що оскільки округлення у показнику кількість не призведе до зміни загальної кількості поставленого товару чи послуги, то покупець, отримувач такої ПН має право на віднесення суми ПДВ до складу ПК, а у постачальника немає підстав для складання РК до такої ПН.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити