• Посилання скопійовано

Реалізація товарів за ставками ПДВ 7% і 20%: чи буде розподіл вхідного ПДВ?

Підприємство здійснює реалізацію товарів за ставками ПДВ 7% і 20%. Чи можна включати весь вхідний ПДВ (наприклад, при придбанні пального) до податкового кредиту та чи буде розподіл вхідного ПДВ?

Відповідно до пп. 199.1 ПКУ у разі, якщо придбані та/або виготовлені товари/послуги, необоротні активи частково використовуються в оподатковуваних операціях, а частково – ні, платник податку зобов'язаний нарахувати податкові зобов'язання. При цьому база оподаткування визначається згідно з пп. 189.1 ПКУ, виходячи з якої складається зведена податкова, яка підлягає реєстрації в ЄРПН на загальну суму частки сплаченого (нарахованого) ПДВ під час їх придбання або виготовлення, яка відповідає частці використання таких товарів/послуг, необоротних активів в неоподатковуваних операціях.

Ставки ПДВ встановлюються від бази оподаткування в розмірах, передбачених у пп.  193.1 ПКУ: 20%, 0% та 7%. Тобто, 7% є розміром ставки ПДВ, а не звільненням від оподаткування.

Згідно з абз. 5 пп. 198.3 ПКУ нарахування податкового кредиту здійснюється незалежно від того, чи придбані (виготовлені, ввезені) товари/послуги та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах провадження господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.

Тому, якщо підприємство здійснює реалізацію товарів за ставками ПДВ 7% і 20%, але при цьому не здійснює операцій звільнених від оподаткування ПДВ, то визначати частку ПДВ  в неоподатковуваних операціях (розподіл вхідного ПДВ) не потрібно.

У разі, якщо підприємство, крім реалізації товарів за ставками ПДВ 7% і 20%, одночасно здійснює операцій тимчасово звільнені від оподаткування ПДВ операції відповідно до абз. 3-4 п. 32, п. 38, п. 38-1 та п. 71 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ, то воно має визначати частку ПДВ  в неоподатковуваних операціях.  

ДПС в листі від 12.01.2017 р. №599/7/99-99-15-03-02-17 повідомляє, що при нарахуванні податкових зобов'язань використовується ставка ПДВ (20 або 7%), яка зазначена в отриманій від постачальника податковій накладній, складеній ним при постачанні товарів/послуг, необоротних активів.

Тобто при визначені частки ПДВ, включеного до податкового кредиту при придбанні пального, яке одночасно використане в оподатковуваних та неоподатковуваних операціях, податкові зобов'язання нараховуються за ставкою 20%.

Нараховані згідно з пп. 199.1 ПКУ податкові зобов'язання протягом року вказуються в рядку 4.1 декларації, якщо для нарахування податкових зобов'язань застосовується ставка ПДВ 20%, та у рядку 4.2 декларації, якщо застосовується ставка 7%.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Бондаренко Олена

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Відшкодування комунальних послуг орендарем: що з ПДВ?
    ТОВ-орендодавець, платник ПДВ, виставляє орендарю окремий рахунок на відшкодування комунальних послуг (за воду та електроенергію). Надавач комунальних послуг ОСББ, неплатник ПДВ. Як визначити базу оподаткування ПДВ даної операції?
    22.04.2024911
  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202429
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202428
  • Як скласти ПН на аванс, коли вартість робіт достовірно невідома?
    Замовником перераховано аванс за будівництво нежитлового об’єкта. Загальна вартість будівництва достовірно невідома, акти будуть закриватись щомісяця поетапно по формі КБ. На суму передплати виписано ПН на всю суму передплати з кількістю 1, одиниця виміру грн. Як має бути складена ПН за умови авансової оплати? На яку дату здійснюється РК: на дату проміжного акту чи на дату останнього акту за всіма ПН?
    17.04.20248915
  • ПДВ та облік при передачі продукції, якщо оплачує третя сторона
    Підприємство виробляє медичні меблі. За тристороннім договором покупцем (замовником) є лікарня, а оплачує благодійний фонд. Рахунок виставляється фонду, який оплачує 70% рахунку, потім меблі виробляються і передаються лікарні. Після підписання тристороннього акту прийому-передачі, фонд оплачує залишок 30%. Які особливості ПДВ? Як відображати в бухобліку?
    17.04.202432