Відповідно до пп. 199.1 ПКУ у разі, якщо придбані та/або виготовлені товари/послуги, необоротні активи частково використовуються в оподатковуваних операціях, а частково – ні, платник податку зобов'язаний нарахувати податкові зобов'язання. При цьому база оподаткування визначається згідно з пп. 189.1 ПКУ, виходячи з якої складається зведена податкова, яка підлягає реєстрації в ЄРПН на загальну суму частки сплаченого (нарахованого) ПДВ під час їх придбання або виготовлення, яка відповідає частці використання таких товарів/послуг, необоротних активів в неоподатковуваних операціях.
Ставки ПДВ встановлюються від бази оподаткування в розмірах, передбачених у пп. 193.1 ПКУ: 20%, 0% та 7%. Тобто, 7% є розміром ставки ПДВ, а не звільненням від оподаткування.
Згідно з абз. 5 пп. 198.3 ПКУ нарахування податкового кредиту здійснюється незалежно від того, чи придбані (виготовлені, ввезені) товари/послуги та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах провадження господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.
Тому, якщо підприємство здійснює реалізацію товарів за ставками ПДВ 7% і 20%, але при цьому не здійснює операцій звільнених від оподаткування ПДВ, то визначати частку ПДВ в неоподатковуваних операціях (розподіл вхідного ПДВ) не потрібно.
У разі, якщо підприємство, крім реалізації товарів за ставками ПДВ 7% і 20%, одночасно здійснює операцій тимчасово звільнені від оподаткування ПДВ операції відповідно до абз. 3-4 п. 32, п. 38, п. 38-1 та п. 71 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ, то воно має визначати частку ПДВ в неоподатковуваних операціях.
ДПС в листі від 12.01.2017 р. №599/7/99-99-15-03-02-17 повідомляє, що при нарахуванні податкових зобов'язань використовується ставка ПДВ (20 або 7%), яка зазначена в отриманій від постачальника податковій накладній, складеній ним при постачанні товарів/послуг, необоротних активів.
Тобто при визначені частки ПДВ, включеного до податкового кредиту при придбанні пального, яке одночасно використане в оподатковуваних та неоподатковуваних операціях, податкові зобов'язання нараховуються за ставкою 20%.
Нараховані згідно з пп. 199.1 ПКУ податкові зобов'язання протягом року вказуються в рядку 4.1 декларації, якщо для нарахування податкових зобов'язань застосовується ставка ПДВ 20%, та у рядку 4.2 декларації, якщо застосовується ставка 7%.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити