• Посилання скопійовано

Використання чужої незареєстрованої ТМ: які наслідки в оподаткуванні?

Компанія «А» подала заявку на реєстрацію ТМ. Компанія «Б» відкрила магазин під цією назвою та використовує її: друкує на маркетингових матеріалах (візитки, пакети), використовує у рекламі. Компанія «А» не заперечує проти використання компанією «Б» цієї ТМ. Після реєстрації ТМ сторони укладуть ліцензійний договір. Які наслідки безкоштовного використання ТМ за період до офіційної реєстрації ТМ за компанією «А»?

ПДВ

Що стосується ризиків з ПДВ, то тут ми роз’яснювали, що поки ТМ не зареєстрована та не є нематеріальним активом, а відповідно, не є товаром, її використання не може бути об’єктом оподаткування ПДВ. Якщо власник компанії «А» не заперечує проти тимчасового його використання, то в цьому випадку немає порушення права інтелектуальної власності. На нашу думку, поки ТМ не зареєстрована, назва магазину не є нематеріальним активом і не може розглядатися як об’єкт оподатковуваної ПДВ операції. Відповідно, і підстав для донарахування ПДВ ми не вбачаємо.

Крім цього, на нашу думку, для мінімізації ризиків тимчасове використання компанією  «Б» незареєстрованої ТМ можна також оформити іншим відплатним договором – наприклад, договором на рекламні послуги, у якому слід визначити порядок користування назвою магазину до реєстрації відповідної торгової марки.

Йдучи від такої поради поговоримо про ризики із податку на прибуток.

 

Податок на прибуток

Навіть, якщо договір на рекламні послуги не буде оформлений, податківці можуть говорити про безоплатно отримані послуги. Про безоплатно отримані нематактиви (товаром) вони не можуть говорити, адже як ми визначили вище незареєстрована ТМ не може вважатися нематактивом (товаром). Тому єдине це – безоплатні послуги. Різниць у ПКУ для такої ситуації  немає, тому об’єктом оподаткування податком на прибуток буде фінрезультат до оподаткування.

Про те, як відображається безоплатно отримані послуги в бухобліку отримувача ми писали тут. Єдине що наразі зазначимо -  так це те, що оскільки при безоплатному наданні послуг у Компанії «Б» не виникає актив та не збільшується власний капітал, дохід від отримання таких послуг від Компанії «А» теж не виникає, адже не виконується визначення доходу у п. 5 П(С)БО 15.

Тож, навіть, якщо податківці будуть говорити про безоплатно отримані рекламні послуги у вигляді користування назвою магазину до реєстрації відповідної ТМ, то все одно в обліку Компанії «Б» не виникатиме дохід. А отож й немає що оподатковувати.

Таким чином, у Компанії «Б» використання ТМ до її реєстрації не призводить до будь-яких податкових наслідків.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Катерина Калашян

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Відшкодування комунальних послуг орендарем: що з ПДВ?
    ТОВ-орендодавець, платник ПДВ, виставляє орендарю окремий рахунок на відшкодування комунальних послуг (за воду та електроенергію). Надавач комунальних послуг ОСББ, неплатник ПДВ. Як визначити базу оподаткування ПДВ даної операції?
    22.04.2024794
  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202425
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202426
  • Як скласти ПН на аванс, коли вартість робіт достовірно невідома?
    Замовником перераховано аванс за будівництво нежитлового об’єкта. Загальна вартість будівництва достовірно невідома, акти будуть закриватись щомісяця поетапно по формі КБ. На суму передплати виписано ПН на всю суму передплати з кількістю 1, одиниця виміру грн. Як має бути складена ПН за умови авансової оплати? На яку дату здійснюється РК: на дату проміжного акту чи на дату останнього акту за всіма ПН?
    17.04.20248285
  • ПДВ та облік при передачі продукції, якщо оплачує третя сторона
    Підприємство виробляє медичні меблі. За тристороннім договором покупцем (замовником) є лікарня, а оплачує благодійний фонд. Рахунок виставляється фонду, який оплачує 70% рахунку, потім меблі виробляються і передаються лікарні. Після підписання тристороннього акту прийому-передачі, фонд оплачує залишок 30%. Які особливості ПДВ? Як відображати в бухобліку?
    17.04.202428