• Посилання скопійовано

Як можна використати суму переплати на особовому рахунку ПДВ?

Через подання УР до декларації з ПДВ, яким було зменшено суму ПЗ, виникла переплата з ПДВ на особовому рахунку. Як можна використати таку суму переплати?

Переплата на особовому рахунку, яка виникла внаслідок подання УР, яким було зменшено суму ПЗ з ПДВ, може бути використана платником податку двома шляхами:

  • або за рахунок неї можуть бути сплачено суми зобов’язання з ПДВ, що виникнуть при поданні наступних УР, якими буде збільшено суму ПЗ;
  • або шляхом повернення такої суми у порядку, встановленому ст. 43 ПКУ.

Зокрема, згідно з пп. 43.4-1 ПКУ у разі повернення надміру сплачених податкових зобов’язань з ПДВ, зарахованих до бюджету з рахунку платника податку в СЕА ПДВ у порядку, визначеному пп. 200-1.5 ПКУ, такі кошти підлягають поверненню виключно на рахунок платника в СЕА ПДВ.

При цьому, як зазначали податківці, в такому випадку сума таких повернених коштів не вплине на збільшення реєстраційного ліміту, оскільки показник ∑ПопРах збільшується лише у разі внесення коштів виключно з рахунків платників податку (а в даному випадку повернення буде відбуватися з бюджету).

В подальшому сума коштів на електронному рахунку може бути використана для сплати зобов’язань з ПДВ за поточні або наступні періоди.

Окрім цього таку суму коштів може бути повернуто з рахунку електронного адміністрування ПДВ на рахунок платника податку шляхом заповнення Додатку 4 до поточної декларації з ПДВ. Однак при такому поверненні сума реєстраційного ліміту підлягає зменшенню на відповідну суму повернутих коштів.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202418
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202416
  • Як скласти ПН на аванс, коли вартість робіт достовірно невідома?
    Замовником перераховано аванс за будівництво нежитлового об’єкта. Загальна вартість будівництва достовірно невідома, акти будуть закриватись щомісяця поетапно по формі КБ. На суму передплати виписано ПН на всю суму передплати з кількістю 1, одиниця виміру грн. Як має бути складена ПН за умови авансової оплати? На яку дату здійснюється РК: на дату проміжного акту чи на дату останнього акту за всіма ПН?
    17.04.20243241
  • ПДВ та облік при передачі продукції, якщо оплачує третя сторона
    Підприємство виробляє медичні меблі. За тристороннім договором покупцем (замовником) є лікарня, а оплачує благодійний фонд. Рахунок виставляється фонду, який оплачує 70% рахунку, потім меблі виробляються і передаються лікарні. Після підписання тристороннього акту прийому-передачі, фонд оплачує залишок 30%. Які особливості ПДВ? Як відображати в бухобліку?
    17.04.202420
  • Продаж БПЛА: що з ПДВ?
    Підприємство виготовляє і продає дрони іншим суб’єктам господарювання. Складові запчастини придбаваються у вітчизняних постачальників. Як скористатися пільгою щодо звільнення від оподаткування ПДВ за пп. 5 п. 32 підр. 2 розд. ХХ ПКУ?
    16.04.2024221