• Посилання скопійовано

Отримання компенсації майнової шкоди: як скласти податкову накладну?

Як заповнити ПН на отриману компенсацію майнової шкоди, а саме: яку назву вказати в Описі (номенклатурі) товарів/послуг продавця; який код проставити в графі 3.1 або 3.3; який код та одиницю виміру зазначити в графах 4 та 5?

Запитання:

Підприємством внаслідок порушень правил маневрової роботи тепловозом на залізничних коліях було пошкоджено вагон, який належить іншому підприємству. Цей вагон виключено з робочого парку як непридатний для подальшого використання. Однак власник вагону провів весь цикл ремонтної та судової роботи за підприємством щодо стягнення збитків. Після тривалого листування, власником вагону отримано рішення суду, в якому суд зобов'язав підприємство відшкодувати майнову шкоду в розмірі ринкової вартості вагона в сумі 900 тис. грн. За рішенням суду підприємство сплатило вказану суму на поточний рахунок власника вагону. Як заповнити податкову накладну на отриману компенсацію майнової шкоди, а саме:

  • Яку назву вказати в Описі (номенклатурі) товарів/послуг продавця?
  • Який код проставити в графі 3.1 або 3.3?
  • Який код та одиницю виміру зазначити в графах 4 та 5?

 

Відповідь:

Відповідно до ст. 224 ГКУ учасник господарських відносин, який порушив господарське зобов'язання або установлені вимоги щодо здійснення господарської діяльності, повинен відшкодувати завдані збитки суб'єкту, права або законні інтереси якого порушено.

Під збитками розуміють витрати, зроблені управненою стороною, втрата або пошкодження її майна, а також не одержані нею доходи, які управнена сторона одержала б у разі належного виконання зобов'язання або додержання правил здійснення господарської діяльності другою стороною.

До складу збитків, що підлягають відшкодуванню винною особою, яка допустила господарське правопорушення, включаються:

  • вартість втраченого, пошкодженого або знищеного майна, визначена відповідно до вимог законодавства;
  • додаткові витрати (штрафні санкції, сплачені іншим суб'єктам, вартість додаткових робіт, додатково витрачених матеріалів тощо), понесені стороною, яка зазнала збитків внаслідок порушення зобов'язання другою стороною;
  • неодержаний прибуток (втрачена вигода), на який сторона, яка зазнала збитків, мала право розраховувати у разі належного виконання зобов'язання другою стороною;
  • матеріальна компенсація моральної шкоди у випадках, передбачених законом.

Враховуючи викладене, ДФС у листі від 30.12.2016 р. №28710/6/99-99-15-03-02-15 та ІПК від 05.12.2018 р. №5111/6/99-95-42-03-15/ІПК повідомляє, що кошти, що надходять платнику ПДВ як відшкодування збитків за пошкоджене або знищене майно (без урахування штрафних санкцій і пені), розцінюються як компенсація вартості такого майна та, відповідно, включаються до бази оподаткування ПДВ.

У пп. 188.1 ПКУ встановлено, що база оподаткування ПДВ операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів.

На дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в ЄРПН у встановлений цим Кодексом термін (пп. 201.1 ПКУ).

При заповненні граф податкової накладної слід керуватися нормами п. 16 Порядку №1307, відповідно до якого:

  • до графи 2 (опис (номенклатура) товарів/послуг постачальника (продавця)) заноситься найменування: «вагон», а також його модель (марка тощо);
  • графа 3.1 заповнюється у разі постачання товару, в якій зазначається код товару згідно з УКТ ЗЕД. Залізничні вагони належать до групи 8606 УКТ ЗЕД.
  • графи 4 та 5 (одиниця виміру товарів/послуг) заповнюються відповідно до Класифікатора системи позначень одиниць вимірювання та обліку (КСПОВО), чинного на дату складання податкової накладної:
  • у графі 4 зазначається умовне позначення відповідної назви одиниці вимірювання/обліку (українське), зазначеної у КСПОВО. В даному випадку це може бути «штука» або «вагон»;
  • у графі 5 – код відповідної одиниці вимірювання/обліку, зазначений у КСПОВО. Код для одиниці вимірювання «штука» - 2009, а «вагон» - 2247.

***

Читайте також:

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Бондаренко Олена

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202415
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202413
  • Як скласти ПН на аванс, коли вартість робіт достовірно невідома?
    Замовником перераховано аванс за будівництво нежитлового об’єкта. Загальна вартість будівництва достовірно невідома, акти будуть закриватись щомісяця поетапно по формі КБ. На суму передплати виписано ПН на всю суму передплати з кількістю 1, одиниця виміру грн. Як має бути складена ПН за умови авансової оплати? На яку дату здійснюється РК: на дату проміжного акту чи на дату останнього акту за всіма ПН?
    17.04.20242421
  • ПДВ та облік при передачі продукції, якщо оплачує третя сторона
    Підприємство виробляє медичні меблі. За тристороннім договором покупцем (замовником) є лікарня, а оплачує благодійний фонд. Рахунок виставляється фонду, який оплачує 70% рахунку, потім меблі виробляються і передаються лікарні. Після підписання тристороннього акту прийому-передачі, фонд оплачує залишок 30%. Які особливості ПДВ? Як відображати в бухобліку?
    17.04.202418
  • Продаж БПЛА: що з ПДВ?
    Підприємство виготовляє і продає дрони іншим суб’єктам господарювання. Складові запчастини придбаваються у вітчизняних постачальників. Як скористатися пільгою щодо звільнення від оподаткування ПДВ за пп. 5 п. 32 підр. 2 розд. ХХ ПКУ?
    16.04.2024208