Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Лізингоодержувач став платником ПДВ: чи буде право на податковий кредит?

Підприємство, платник єдиного податку, отримало автомобіль в лізинг. На момент отримання авто підприємство не було платником ПДВ. В подальшому підприємство переходить на загальну систему і стає платником ПДВ. Чи буде право на ПК, якщо в суму щомісячних лізингових платежів включено ПДВ?

Датою збільшення податкового кредиту лізингоодержувача для операцій фінлізингу є дата фактичного отримання об’єкта (п. 198.2 ПКУ) на підставі отриманої та відповідним чином зареєстрованої в ЄРПН податкової накладної від орендодавця.

Водночас, нарахування та сплата процентів або комісій у складі орендного платежу у межах договору фінансового лізингу не є об'єктом оподаткування ПДВ (пп. 196.1.2 ПКУ).

Отже, податковий кредит виникає при отриманні об'єкта у фінлізинг на повну суму, тому в майбутньому при нарахуванні/сплаті лізингових платежів жодних податкових наслідків щодо ПДВ у лізингоодержувача не буде.

При цьому, якщо лізингоодержувач на момент отримання об’єкту лізингу не був платником ПДВ, то відповідно права на віднесення такої суми до податкового кредиту у нього не було. Таким чином, при подальшій сплаті лізингових платежів у лізингоодержувача на суму ПДВ права на податковий кредит виникати не буде.

Тобто суму ПДВ, яка була нарахована лізингодавцем при передачі об’єкту лізингу, лізингоодержувач включає до первісної вартості такого об’єкта за приписами п. 8 П(С)БО 7.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Горбовцов Станіслав
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Автотранспорт , Єдиний податок , ПДВ , Податковий кредит , Лізинг

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі