Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Чи встановлена пільга з ПДВ при постачанні харчових продуктів?

Підприємство (платник ПДВ) постачає харчові продукти дитячим садкам (бюджетна організація). До якої категорії з метою оподаткування ПДВ відноситься така операція? Чи встановлено пільги?

Згідно з пп. «а» п. 185.1 ПКУ об'єктом оподаткування ПДВ є, зокрема, операції платників податку з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ.

Своєю чергою, відповідно до п. 194.1 ПКУ операції, зазначені у ст. 185 ПКУ, крім операцій, що не є об'єктом оподаткування, звільнених від оподаткування, та операцій, до яких застосовується нульова ставка та 7%, оподатковуються за ставкою, зазначеною в пп. «а» п. 193.1 ПКУ (20%).

Зокрема, перелік операцій, що є пільговими з метою оподаткування ПДВ, наведено у Довіднику податкових пільг (актуальний довідник можна знайти тут). Окрім цього ПКУ містить такі переліки операцій з метою оподаткування ПДВ:

Зважаючи на те, що операція з постачання зазначених у запитанні продуктів не підпадає під наведені вище пільгові операції, відповідно постачання таких товарів оподатковується ПДВ за основною ставкою - 20%.

Зверніть увагу, що звільнення від оподаткування ПДВ операцій за пп. «г» п. 197.1.7 ПКУ поширюється лише на послуги з харчування дітей дошкільних та учнів загальноосвітніх та інтернатних навчальних закладів, при одночасному виконанні умов:

  • здійснення харчування у межах норм в грамах або у межах визначеної грошової норми;
  • оплати харчування окремих категорій дітей бюджетними коштами або за рахунок власних коштів дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів, які відшкодовуються батьками дітей;
  • укладення угоди між такими закладами та особами, які безпосередньо надають такі послуги.

Тобто, в даному підпункті визначаються умови щодо звільнення від оподаткування саме послуг з харчування дітей.

Постачання харчових продуктів закладам освіти є звичайним постачанням товарів, у зв’язку з чим дана операція не підпадає під звільнення від оподаткування ПДВ відповідно до пп. «г» пп. 197.1.7 ПКУ (детально про це податківці розповідали тут).

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Горбовцов Станіслав
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
ПДВ , Пільги

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі