• Посилання скопійовано

Хронологія заповнення таблиці 1 додатка 2 до декларації з ПДВ

Підприємство має від'ємне значення з ПДВ за попередні періоди, яке переноситься у рядку 16.1 декларації за вересень 2018 р. У поточній декларації за рахунок ввізного ПДВ, що зазначається у рядку 11.1, формується від'ємне значення ПДВ. Чи має право підприємство вважати, що поточними ПЗ повністю перекриті попередні від'ємні значення, а рядок 21 сформовано виключно за рахунок ВМД поточного періоду (вересень 2018 р.)?

Запитання:

Підприємство має від'ємне значення з ПДВ за 3 попередні періоди (06, 07 то 08.2018 р.), яке переноситься у рядок 16.1 поточної декларації (за 09.2018 р.). У поточній декларації різниця рядків 9-10.1 має позитивне значення та повністю перекриває попередні від'ємні значення. Але за рахунок сплаченого ввізного ПДВ згідно з ВМД, що зазначається у рядку 11.1, формується від'ємне значення поточної декларації. Чи має право підприємство вважати, що поточними зобов'язаннями повністю перекриті попередні від'ємні значення, а рядок 21 сформовано виключно за рахунок ВМД (рядок 11.1) та у Додатку 2 відобразити це від'ємне значення повністю як поточного періоду (09.2018 р.)?

 

Відповідь:

Наказом Мінфіну №21 прямо не регламентовано порядок розрахунку показників таблиці 1 додатку 2 до декларації з ПДВ, але податківці неодноразово надавали свої рекомендації щодо цього. 

Наприклад, тут  вони зауважують, що графи таблиці 1 додатка 2 заповнюються у хронологічному порядку виникнення сум від’ємного значення, відображеного у графі 4 (сума усього) таблиці 1 додатка 2 починаючи із звітного періоду, який є найближчим до дати подання податкової декларації з ПДВ (найновіший звітний період) та закінчуючи найбільш давнім звітним періодом.

ДФС у Полтавській області у листі від 11.10.2017 р. №2205/ІПК/16-31-12-01-34 роз'ясняє, що при заповненні додатка 2 (Д2) доцільно застосовувати принцип хронології формування від'ємного значення, згідно з яким податкові зобов'язання поточного (звітного) періоду зменшуються на суму податкового кредиту у хронологічному порядку його виникнення - від найдавнішого до найновішого. Наш коментар до цього листа читайте тут>> 

Таблиця 1 додатка 2 декларації з ПДВ є розшифруванням значення рядка 21, яке, своєю чергою, може включати підсумки поточної декларації та від’ємні значення минулих декларацій.

На думку автора, підприємство може самостійно визначити, за якими звітними періодами розподілити суму від’ємного значення у поточній декларації.

На практиці здебільшого цей показник формується в розрізі підсумків окремих декларацій, без деталізації показників на податкові зобов’язання та податковий кредит. Наприклад, за цією схемою у таблиці 1 додатка 2 декларації з ПДВ слід відобразити від’ємні значення за періоди 06, 07 то 08.2018 р., та  у разі необхідності додати рядок для поточного звітного періоду.

Але варіант, що викладений у запитанні, також можливий, адже він не порушує порядку заповнення декларації з ПДВ та не змінює  значення ПДВ, визначене у рядку 21 декларації, це лише його розшифрування, яке ні на що не впливає.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Відступлення права вимоги: що з ПДВ?
    Підприємство 1 передплатило за послуги підприємству 2 (ПН зареєстрована, але послуги не отримані). Підприємство 1 винне також підприємству 3 компенсацію за відновлення об’єкта оренди. Укладено тристоронню угоду про відступлення права вимоги, за якою підприємство 1 повернуло оплату підприємству 3 в рахунок компенсації. Причому підприємство 1 зникло. Що з ПДВ у підприємств 1 та 3?
    18.03.2024226
  • Експорт послуг комп’ютерного програмування: що з ПДВ?
    ФОП на загальній системі, платник ПДВ, надає нерезиденту послуги комп’ютерного програмування. Чи оподатковується така операція ПДВ? Якщо так, то як виправити помилку, якщо ПДВ не нараховувалося?
    13.03.202432
  • Чи нараховувати компенсуюче ПДВ при експорті права на користування комп’ютерною програмою?
    ТОВ - платник ПДВ розробляє програмне забезпечення, обліковуючи витрати (зарплата, амортизація комп’ютерів, послуги сторонніх організацій) на субрахунку 154. Після створення ПЗ обліковуватиметься на субрахунку 125. ТОВ надаватиме нерезиденту невиключне право на користування ПЗ (необ’єктні послуги щодо ПДВ). Чи нараховувати ПДВ за пп. 198.5 і пп. 199.1 ПКУ?
    12.03.202424
  • Чи складати ПН на помилковий платіж та РК на його повернення?
    На рахунок юрособи-платника ПДВ 05.02.2024 р. надийшли кошти у сумі 250 тис. грн від колишнього покупця ФОП - неплатника ПДВ, з яким розірвано відносини. ФОП у призначенні платежу помилково вказав "Оплата за товар". ФОП-покупець надав листа про помилку з проханням повернути кошти. Кошти повернули 04.03.2024 р. Які строки встановлені для повернення помилкових коштів, та якщо між контрагентами немає договірних відносин (або договір уже розірвано), чи нараховують ПЗ з ПДВ?
    11.03.20241 9271
  • Чи звільняється від оподаткування ПДВ операція з продажу дистриб’ютором товару дилеру в рамках проєкту МТД?
    Організація ESP – єдиний дистриб’ютор товарів і має дилерів. Дилер отримує кошти, які звільнені від ПДВ у рамках міжнародно-технічних договорів. Організація ESP буде продавати дилеру свій товар. Чи є ця операція звільнена від ПДВ?
    27.02.202433