Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Який може бути період для складання актів та ПН при орендних операціях?

Згідно з договором оренди від 01.07.2018 р. та акту прийому-передачі ТОВ «Б» надає ТОВ «А» в оренду обладнання з 01.07.2018 р. Нарахування орендної плати починається з дати підписання акту щоквартально за кожні 3 місяці користування в строки: 30.09.18 р. - за ІІІ квартал 2018; 31.12.18 р. - за IV квартал 2018 р. Але 31.07.2018 р. згідно з актом-повернення ТОВ «А» повертає обладнання ТОВ «Б». Якою датою ТОВ «Б» повинно виписати акт, ПН і на як

Відповідно до п. 187.1 ПКУ датою виникнення податкових зобов'язань з постачання послуг (до яких відносяться орендні операції  - див. пп. 14.1.185 ПКУ) вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

  • дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню;
  • дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

Тобто у випадку оренди, якщо оплата не є першою подією,  необхідно нарахувати зобов’язання з ПДВ на дату документа, що засвідчує факт надання послуг, а саме - факт оренди обладнання у звітному періоді.

Зверніть увагу! ПКУ не вимагає, щоб таким документом був саме акт, проте це найпоширеніший документ, який оформлюється в даному випадку.

Але навряд чи податківці не будуть мати зауважень до таких актів, якщо вони складаються щоквартально, якщо сторони договору застосовують місячний звітний період при справлянні  ПДВ. Ймовірно, що вони стануть наполягати на  нарахуванні ПДВ щомісячно  відповідно до звітних періодів сторін, враховуючи те, що оренда є безперервною «послугою». Далі можливі посилання на п. 201.4 ПКУ, згідно з яким вони можуть вимагати нарахування ПДВ хоча б раз на місяць (зокрема, не пізніше останнього дня місяця).

І якщо сторони цього договору не мають бажання сперечатися з податківцями, то потрібно нараховувати ПДВ щомісячно. Відповідно, для підтвердження щомісячних постачань (події для ПДВ) доведеться щомісячно оформляти і відповідний первинний документ (зокрема, акт).

Отже, якщо 31.07.2018 р. згідно з актом-повернення ТОВ «А» повертає обладнання ТОВ «Б», то в цьому випадку акт надання послуг з оренди складається 31.07.2018 р. за період з 01.07.2018 р. по 31.07.2018 р., тобто за липень 2018 р. Вартісні показники розраховуються за один місяць, шляхом ділення квартальної орендної плати на три місяці. Відповідно, податкова накладна складається на дату 31.07.2018 р. в розмірі місячної плати за оренду обладнання.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Оренда , ПДВ , Первинні документи , Договір

Коментарі: 1

Новини по темі

Консультації по темі