Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Чи нараховується ПДВ на суми отриманого бюджетного фінансування?

Неприбуткова установа фінансується з бюджету за статтями: зарплата, оренда, відшкодування комунальних послуг. Чи буде оподатковуватися це фінансування ПДВ?

Відповідно до  п. 185.1  ПКУ об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з: 

  • постачання товарів та послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ
  • ввезення товарів на митну територію України;
  • вивезення товарів за межі митної території України; 
  • постачання послуг з міжнародних перевезень пасажирів і багажу та вантажів залізничним, автомобільним, морським і річковим та авіаційним транспортом. 

З метою оподаткування ПДВ до операцій з ввезення товарів на митну територію України та вивезення товарів за межі митної території України прирівнюється поміщення товарів у будь-який митний режим, визначений Митним кодексом України.

Отримання фінансування з бюджету не підпадає під це визначення об’єкта оподаткування ПДВ.  

З питань оподаткування ПДВ сум отриманого бюджетного фінансування є лист ДФСУ від 05.07.2017 р. №1007/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

Якщо фінансування придбання матеріалів та послуг, що надається одержувачу коштів за затвердженою бюджетною програмою, не є компенсацією поставлених таким платником вартості товарів/послуг, під час їх отримання фінансування він не визначає податкових зобов’язань з ПДВ, оскільки немає об’єкта оподаткування ПДВ. Це відповідає ситуації, описаній у запитанні, а отже, на суму отриманого з бюджету фінансування не потрібно нараховувати ПДВ.

Якщо зазначене фінансування надходить до платника в рахунок оплати вартості поставлених ним товарів/послуг, у т. ч. які постачають у межах затвердженої бюджетної програми, які є об’єктом оподаткування ПДВ, на дату зарахування таких коштів на банківський рахунок платник має визначити податкові зобов’язання. При цьому активи, придбані за рахунок бюджетних коштів, що надійшли платнику у вигляді фінансування затвердженої бюджетної програми, вважають придбаними безпосередньо платником. Суми ПДВ, сплачені за їх придбання, можна віднести до податкового кредиту на підставі податкових накладних, складених і зареєстрованих в ЄРПН постачальниками. 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Неприбуткові установи , ПДВ

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі