Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Як оподатковується ПДВ міжнародне перевезення за межами митної території України?

Перевізник (резидент) виконав перевезення на замовлення нерезидента згідно з СМР за маршрутом Німеччина-Словаччина, без перетину митної території України. За якою ставкою ПДВ оподатковується таке перевезення?

Відповідно до пп. «е» п. 185.1 ПКУ об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників ПДВ з постачання послуг з міжнародних перевезень пасажирів і багажу та вантажів залізничним, автомобільним, морським і річковим та авіаційним транспортом. При цьому не береться до уваги місце надання таких послуг, адже послуги з перевезення не визначені у ст. 186 ПКУ – в ній йдеться лише про транспортно-експедиторські послуги (пп. «ж» п. 186.3 ПКУ).

Далі, відповідно до пп. «а» п. 195.1.3 ПКУ за нульовою ставкою оподатковуються ПДВ міжнародні перевезення пасажирів і багажу та вантажів залізничним, автомобільним, морським і річковим та авіаційним транспортом. Для цілей цього підпункту перевезення вважається міжнародним, якщо таке перевезення здійснюється за єдиним міжнародним перевізним документом. Тобто для цілей оподаткування ПДВ слід брати до уваги лише той факт, що перевезення здійснюється за єдиним міжнародним перевізним документом. Для автомобільного транспорту таким документом є міжнародна автомобільна накладна (CMR). Факт перетину українського кордону чи його відсутність не має значення для застосування нульової ставки ПДВ.

Інші визначення, в тому числі визначення міжнародного перевезення згідно зі ст. 1 Закону про автомобільний транспорт (міжнародні перевезення  пасажирів  і  вантажів  - перевезення пасажирів  і  вантажів  автомобільним  транспортом   з перетином державного кордону),  для цілей оподаткування не застосовуються. 

У своїй ІПК від 13.07.2017 р. №1171/6/99-99-15-03-02-15/ІПК податківці зазначають, що нульова ставка ПДВ, визначена пп. 195.1.3 ПКУ, застосовується до операцій з постачання послуг з міжнародного перевезення вантажів за всім маршрутом перевезення вантажів в цілому, без поділу його на відрізки в межах митної території України та поза межами митної території України, за умови, що таке перевезення здійснюється за єдиним міжнародним перевізним документом.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Митниця , ПДВ , Перевезення , Мито

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі