Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Складаємо нову форму декларації з ПДВ за червень 2018 року

Як складатиметься нова форма декларації з ПДВ за червень 2018 року?

Зміни до форми декларації з ПДВ були внесені Наказом №381. Цей наказ набрав чинності з 1 червня 2018 року, але був оприлюднений у травні 2018 р. Тож, за нормою п. 46.6 ПКУ виходить, що оновлену форму декларації з ПДВ слід буде застосовувати вже при звітуванні за червень 2018 року. Про це ми писали тут, а тепер це підтвердили і податківці. Ті ж, хто звітує з ПДВ щоквартально, застосовуватимуть нову форму декларації починаючи зі звітного періоду ІІІ квартал 2018 року.

Зверніть увагу: виправлення помилок в декларації з ПДВ правило, встановлене п. 46.6 ПКУ, не стосується. Для цього випадку існує спеціальне правило: за п. 50.1 ПКУ, якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 ПКУ) платник податків самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації, він зобов'язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.

Усі останні зміни з ПДВ
у вашій поштовій скриньці!

Нова тематична розсилка від редакції. Ви точно нічого не пропустите

Підписатись

Хочете подивитись, як це виглядає?

Отже, за законом, якщо уточнюючий розрахунок подаватиметься починаючи з 1 червня 2018 року, то він має враховувати зміни, внесені Наказом №381. Хоча ДФС в зв'язку з цим дає суперечливі поради. Зокрема, у «Віснику» з'явилася інформація про те, що протягом червня 2018 року ще треба застосовувати вже скасовану стару форму уточнюючого розрахунку. Але очевидно, що ця порада суперечить п. 50.1 ПКУ, тож якщо у вас є можливість, то краще почекати до появи оновленого бланку уточнюючого розрахунку в програмному забезпеченні, через яке ви здаєте звітність до ДФС.

 

Що саме змінилося?

Наказ №381 не наводить нової редакції всієї декларації та додатків до неї. Він містить лише зміни до Порядку складання декларації з ПДВ і нову редакцію додатків 1, 5 та 9.

Але оскільки додатки до декларації з ПДВ є її невід'ємною частиною, то фактично змінюватиметься вся така декларація (її електронна форма). Тож слідкуйте уважно за оновленнями, щоб не помилитися.

Основну увагу змінам слід приділити двом категоріям платників ПДВ:

  1. cільськогосподарським товаровиробникам, що бажають отримувати дотацію з бюджету;
  2. тим платникам ПДВ, у яких є задекларовані, але не зареєстровані в ЄРПН податкові зобов'язання.

 

Додаток 1

У разі коригування податкових зобов'язань у зв'язку зі збільшенням суми компенсації за звітний (податковий) період на підставі розрахунків коригування, складених у звітному (податковому) періоді та не зареєстрованих в ЄРПН на дату подання декларації, заповнюється таблиця 1.1 нового додатка 1.

Крім цього, відомості про коригування ПЗ у разі збільшення суми компенсації за минулі звітні (податкові) періоди на підставі РК до ПН, складених з 1 липня 2015 року та не зареєстрованих в ЄРПН, зазначаються у таблиці 1.2 додатка 1, крім тих РК, що зазначені у таблиці 1.1 цього додатка.

 

Додаток 5

Як говорить оновлений Порядок складання декларації, у разі формування суми ПЗ за звітний (податковий) період на підставі ПН, не зареєстрованих в ЄРПН на дату подання декларації, відомості про такі податкові накладні зазначаються у таблиці 1.1 (Д5) (додаток 5).

Відомості про суми ПДВ, вказані в ПН, складених з 1 липня 2015 року та не зареєстрованих в ЄРПН на дату подання декларації, включені до суми ПЗ за минулі звітні (податкові) періоди, зазначаються у таблиці 1.2 (Д5) (додаток 5), крім ПН, які складені у звітному (податковому) періоді, за який подається така декларація, та які не зареєстровані в ЄРПН, що зазначені у таблиці 1.1 (Д5) (додаток 5).

Докладніше про те, як це все виглядатиме на практиці, читайте тут>>

А ще податківці склали власну презентацію щодо порядку заповнення нової форми декларації з ПДВ.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Звітність , ПДВ , Декларація

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі