Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

У якому звітному місяці слід відображати ПН, яка зареєстрована з порушенням строків реєстрації?

Податкова накладна складена 06.04.2018 р., а зареєстрована 04.05.2018 р. У якому місяці відображати ПК за такою ПН в декларації з ПДВ?

Згідно з п. 198.6 ПКУ не відносяться до податкового кредиту суми ПДВ, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в ЄРПН податковими накладними/розрахунками коригування. Податкові накладні, отримані з ЄРПН, є для отримувача товарів/послуг підставою для нарахування сум ПДВ, що відносяться до податкового кредиту.

Окрім цього, відповідно до п. 201.10 ПКУ податкова накладна, складена та зареєстрована після 1 липня 2017 року в ЄРПН платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження.

У свою чергу у листі від 05.02.2018 р. № 460/6/99-99-15-03-02-15/ІПК податківці зазначають таке:

«Суми податку, сплачені (нараховані) у зв’язку з придбанням товарів/послуг, зазначені в податкових накладних/розрахунках коригування до таких податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН з порушенням строку реєстрації, включаються до податкового кредиту за звітний податковий період, в якому зареєстровано податкові накладні/розрахунки коригування до таких податкових накладних в ЄРПН».

Оскільки в даному випадку податкова накладна була зареєстрована з порушенням термінів реєстрації (її слід було зареєструвати до 30.04.2018 р.), право відобразити ПК за такою накладною виникає з того місяця, в якому така ПН була зареєстрована (в даному випадку цю ПН можна включити до податкового кредиту у декларації з ПДВ за травень).

Також ПК за такою податковою накладною може бути відображений в будь якому наступному звітному періоді, але не пізніше ніж останнього дня визначеного у ПКУ періоду, відлік якого починається з дати складення податкових накладних (1095 днів з дня складання податкової накладної).

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Горбовцов Станіслав
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
ПДВ , Податкова накладна

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі