Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Повернення авансу на наступний день: чи потрібно складати ПН та РК?

31 травня отримано аванс за товар, а 1 червня аванс повернувся згідно з листом покупця. Чи потрібно складати та реєструвати податкову накладну та розрахунок коригування до неї?

Згідно з п. 187.1 ПКУ датою виникнення податкових зобов'язань з ПДВ вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню;

б) дата відвантаження товарів, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

На дату виникнення податкових зобов’язань постачальник повинен скласти і належним чином зареєструвати податкову накладну. При цьому, на обов’язок складання ПН у разі виникнення ПЗ не впливає подальша доля таких коштів.

Якщо ж в подальшому такі кошти повертаються покупцю, то відповідно за п. 192.1 ПКУ постачальник складає РК до ПН. При цьому, якщо покупець платник ПДВ, то обов’язок реєстрації РК покладається саме на нього. У випадку ж якщо покупець неплатник ПДВ, постачальник самостійно реєструє таку ПН.

 

Помилково зараховані кошти

Однак, зверніть увагу, якщо кошти на рахунок продавця були зараховано помилково, то в такому випадку складати ПН та РК не потрібно. При цьому необхідно зважати на дві обов’язкові умови:

  • відсутність договірних відносин між суб'єктами господарювання – відсутність власне договорів, виставлених рахунків тощо,
  • повернення коштів у встановлений для таких випадків 5-денний термін. При цьому бажано, але не обов’язково, отримати від платника коштів листа з проханням про повернення помилково перерахованих коштів, у якому навести банківські  реквізити для повернення.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Горбовцов Станіслав
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Коригування , ПДВ , Податкова накладна

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі