Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

У вартісному показнику ПН зазначено більше двох знаків після коми: що з ПК?

Постачальник зареєстрував ПН, у графі 7 якої була зазначена сума з кількістю знаків після коми більше двох. Чи має право покупець на ПК за такою ПН?

Дійсно податківці надавали роз’яснення, що вартісний показник у графі 7 «ціна постачання» податкової накладної повинен містити не більше двох знаків після коми (якщо для нього інше передбачено чинним законодавством).

Свою думку вони грунтували на п. 4 та 16 Порядку №1307, у яких зазначено, що вартісні показники вказуються в гривнях з копійками (тобто з двома знаками). Однак, нещодавно податківці зазначили, що податкові накладні, які складені та зареєстровані в ЄРПН, та в яких ціна постачання одиниці товару/послуги містить після коми більше ніж два знаки, є підставою для формування податкового кредиту за умови відповідності іншим вимогам, що визначені в ПКУ.

Окрім цього, якщо здійснювати коригування загальної вартості, шляхом підставляння даних у графі «кількість» це призведе до того, що дані податкової накладної не будуть відповідати первинним документам.

Тож, наразі чіткої позиції податківців щодо цього питання немає. З однієї сторони вони зазначають, що у графі 7 повинно зазначатись не більше 2 знаків після коми (що опосередковано підтверджується Положенням №1307), з іншої, що якщо буде зазначено більше – це не вплине на можливість відображення суми ПДВ у податковому кредиті покупця. Зазначимо, що листи податківців мають виключно інформаційний характер, тож радимо отримати з цього питання індивідуальну податкову консультацію і діяти за роз’ясненням у ній.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Горбовцов Станіслав
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
ПДВ , Податкова накладна , Податковий кредит

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі