Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Податкова накладна на послуги: чи зазначати використані матеріали?

Підприємство надає послуги монтажу систем опалення, вентиляція, каналізації та інше. Акти виконаних робіт складаються з вартості робіт та використаних матеріалів. Як у такому випадку зазначати номенклатуру в податковій накладній?

Номенклатура товарів/послуг продавця, одиниця виміру товару/послуги, кількість, ціна постачання одиниці товару/послуги без урахування ПДВ в податковій накладній повинна відповідати тій, що зазначена в первинних документах (актах, видаткових накладних, договорах).

Отже, саме умови договору визначають номенклатуру, що зазначається в податковій накладній. Тут можливі різні варіанти, наприклад:

  • За договором постачальник надає замовнику лише послуги (монтаж системи вентиляції, опалення, каналізації і т.д). При цьому матеріали, що використовувались, є давальницькими (їх надає замовник). У такому випадку постачальник складає лише акти виконаних робіт на повну вартість наданих послуг з договором, а витрачені давальницькі матеріали зазначає, наприклад, у довідці або у звіті про їх використання;
  • За договором постачальник продає замовнику необхідне обладнання та паралельно надає послуги з монтажу такого обладнання. У такому випадку складається і акт виконаних робіт (на вартість саме монтажних робіт), і видаткова накладна на вартість відвантажених матеріалів.

Зверніть увагу! Якщо за договором надаються саме послуги, то в податковій накладній відповідно зазначається аналогічна номенклатура (тільки послуги). Обладнання при цьому в податковій накладній окремим рядком не зазначається, навіть, якщо воно включається до собівартості таких послуг.

Якщо ж поставляються і послуги, і товари (матеріали, обладнання), постачальник зазначає у податковій накладній і вартість послуг, і вартість відвантаженого обладнання згідно з актом наданих робіт/послуг та видатковою накладною.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Горбовцов Станіслав
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
ПДВ , Податкова накладна , Послуги

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі