Головна Усі консультації Оподаткування ПДФО

Якщо доходу не було, чи має право підприємець не подавати декларацію про доходи?

Фізособа — підприємець, яка застосовує загальну систему оподаткування, не отримувала протягом звітного періоду доходів, тому не подала декларацію про майновий стан і доходи. Чи правомірні такі дії?

Фізособи — підприємці подають до контролюючого органу податкову декларацію про майновий стан і доходи за місцем своєї податкової адреси за результатами календарного року у строки, встановлені ПКУ для річного звітного податкового періоду, у якій також зазначаються авансові платежі з податку на доходи (п. 177.5 ПКУ), - пише "Вісник. Офіційно про податки".

Фізособи — підприємці, які зареєстровані протягом року в установленому законом порядку або перейшли із спрощеної системи оподаткування на загальну чи сплачували фіксований податок до набрання чинності ПКУ, подають декларацію за результатами звітного кварталу, у якому розпочато таку діяльність або відбувся перехід на загальну систему оподаткування. Вперше зареєстровані підприємці в декларації також зазначають інформацію про майновий стан та доходи станом на дату держреєстрації підприємцем (пп. 177.5.2 ПКУ).

Фізособи — підприємці подають річну податкову декларацію у строк, визначений пп. 49.18.5 ПКУ (протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року).

Платник податків зобов’язаний за кожний установлений ПКУ звітний період, у якому виникають об’єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог ПКУ подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є. Ця норма застосовується до всіх платників податків, у тому числі тих, які перебувають на спрощеній системі оподаткування обліку та звітності (п. 49.2 ПКУ). 

Таким чином, якщо у фізособи — підприємця відсутні об’єкти оподаткування або показники, які підлягають декларуванню відповідно до вимог Податкового кодексу, обов’язок щодо подання декларації у такої особи відсутній.

При цьому згідно з п. 177.11 ПКУ фізособи — підприємці у податковій декларації поряд із доходами від підприємницької діяльності мають зазначати інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи.

Отже, якщо протягом звітного періоду фізособа — підприємець, яка застосовує загальну систему оподаткування, діяльність не здійснювала та дохід від підприємницької діяльності не отримувала, проте має інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи, така особа має подавати декларацію та додаток Ф2 до неї, в якому всі графи прокреслюються.

У разі, якщо протягом звітного періоду фізособа — підприємець на загальній системі оподаткування діяльність не здійснювала та дохід від підприємницької діяльності не отримувала, не має інших доходів із джерел їх походження з України та іноземних доходів, така особа не має обов’язку щодо подання декларації та додатка Ф2 до неї.

Джерело
Вісник. Офіційно про податки
Рубрика:
Оподаткування / ПДФО
Теги:
Доходи , Звітність , ПДФО , Декларація

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі