• Посилання скопійовано

Надання нагород у спортивних змаганнях: документальне оформлення та оподаткування

Неприбуткова організація проводить змагання з футболу. У якості нагород надається футбольна форма, м’ячі та інші призи фізособам – учасникам змагань. Чи потрібно оподатковувати ПДФО та військовим збором такі нагороди? Як вони відображаються в формі №1ДФ? Як оформити видачу нагород?

Документальне оформлення

Підставою для видачі нагород є розпорядчі документи керівника такої неприбуткової організації. Тому, насамперед, керівник підприємства має видати відповідний розпорядчий документ (наказ, рішення) про придбання й видачу нагород (подарунків). Оскільки видача подарунків/нагород є персоніфікованим доходом фізичної особи, необхідно скласти відомість видачі нагород із зазначенням особистих даних таких осіб та їх підписами при отриманні нагород.

 

Оподаткування

Згідно з ч. «б» п. 164.2.17 ПКУ не вважаються додатковим благом платника податку кошти, вартість послуг, проживання, проїзду, харчування, спортивного одягу, аксесуарів, взуття та інвентарю наданих (виплачених) платнику податку - учаснику спортивних (крім професійного спорту), фізкультурно-оздоровчих заходів, заходів з фізкультурно-оздоровчої діяльності та фізкультурно-спортивної реабілітації, що неприбутковими організаціями, внесеними до Реєстру неприбуткових організацій та установ на дату надання таких коштів.

Терміни «спортивний захід», «фізкультурно-оздоровчий захід», «фізкультурно-спортивна реабілітація» визначено ст. 1 Закону № 3808:

  • Спортивні заходи - спортивні змагання та/або навчально-тренувальні збори;
  • Фізкультурно - оздоровчі заходи - заходи, що здійснюються організаторами фізкультурно-оздоровчих заходів для залучення різних груп населення до занять фізичною культурою;
  • Фізкультурно-спортивна реабілітація - система заходів, розроблених із застосуванням фізичних вправ для відновлення здоров'я особи та спрямованих на відновлення і компенсацію за допомогою занять фізичною культурою і спортом функціональних можливостей її організму для поліпшення фізичного і психологічного стану.

Окрім цього, за п. 165.1.39 ПКУ до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається, зокрема, вартість дарунків (а також призів переможцям та призерам спортивних змагань), якщо їх вартість не перевищує 25% однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, за винятком грошових виплат у будь-якій сумі (в 2018 році вартість неоподатковуваних дарунків становить 930,75 грн). Виплати, що перевищують зазначений розмір оподатковуються ПДФО та військовим збором за загальними правилами (18% -  ПДФО та військовий збір - 1,5%).

 

Форма №1ДФ

Однак навіть, якщо вартість подарунку не оподатковується та не включається до доходу, то такі подарунки необхідно відображати в звітності за формою №1ДФ. У тому випадку, якщо нагороди відповідають нормам, що наведено у ч. «б» п. 164.2.17 ПКУ, то суми такого доходу відображаються в формі №1ДФ з ознакою доходу «127», як інші доходи.

Якщо ж подарунки не підпадають під звільнення за п. 164.2.17 ПКУ, то сума у межах 930,75 грн відображається з ознакою доходу «160», а сума, що перевищує це значення – з ознакою доходу «126» як додаткове благо.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»

  • Чи можна вивчати іноземну мову і не платити податки?
    Компанія оплатила курси англійської мови для працівників. Це вважається додатковим благом з нарахуванням ПДФО і ВЗ з відображенням у додатку 4ДФ. Але коло працівників, які відвідують курси, чітко не визначено, відвідування занять не регулярне, працівники, які відвідують заняття змінюються. Чи можна в такому разі не нараховувати ПДФО та ВЗ, і не відображати у єдиній звітності?
    15.03.202451
  • «Соцпакет» працівникам: що з ПДФО, ВЗ та ЄСВ?
    Підприємство бажає надавати працівникам додатковий «соцпакет»: довгострокову медичну страховку, страхування їх життя, компенсацію витрат на харчування, оплату їх проїзду на роботу та додому, оплату фітнес-послуг тощо. Які податки треба буде сплатити з цих видів доходів?
    12.03.202470
  • Чи сплачувати ПДФО та ВЗ з вартості квартири, внесеної до статутного капіталу?
    Фізособа за 700 000 грн придбала квартиру, яку передала як внесок до статутного капіталу ТОВ. Вартість внеску оцінена в 2 000 000 грн. На погляд податкової служби, у фізособи в цьому разі виникає оподатковуваний дохід 1 300 000 грн (2 000 000 — 700 000), з якого слід сплатити ПДФО і ВЗ. Чи права податкова служба?
    28.02.202444
  • Куди платити ПДФО при викупі підприємством земельних ділянок у фізосіб?
    Підприємство викуповує земельні ділянки у фізосіб. Куди сплачувати ПДФО – до бюджету за місцем реєсрації фізособи власника, за місцем знаходження земельної ділянки чи за місцем нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу?
    22.02.20241261
  • Застосування ПСП до доходу сумісника за місцями роботи
    Чи потрібно застосовувати та здійснювати перерахунок ПСП в наступній ситуації...
    19.02.202464