• Посилання скопійовано

Відображення допомоги по вагітності та пологах в формі №1ДФ

Як відобразити суму допомоги по вагітності та пологах у І та ІІ розділах форми №1ДФ?

Відповідно до пп. 165.1.1 ПКУ до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається сума державної та соціальної матеріальної допомоги, державної допомоги у вигляді адресних виплат та надання соціальних і реабілітаційних послуг відповідно до закону, компенсацій (включаючи суми допомоги по вагітності та пологах), винагород і страхових виплат, які отримує платник податку з бюджетів та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування та у формі фінансової допомоги інвалідам з Фонду соціального захисту інвалідів згідно із законом.

Згідно із Довідником ознак доходів, наведеним у додатку до Порядку №4, сума допомоги по вагітності та пологах відображається у податковому розрахунку за ф. №1ДФ під ознакою доходу «128» як соціальні виплати з відповідних бюджетів.

 

Щодо відображення суми допомоги по вагітності та пологах у розділі ІІ «Військовий збір» форми №1ДФ

Враховуючи зазначене, оскільки сума соціальної допомоги по вагітності та пологах, яку отримує платник податку з бюджетів та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування, не включається до його загального місячного (річного) оподатковуваного доходу, така сума не підлягає оподаткуванню військовим збором

Відповіді на питання відображення суми допомоги по вагітності та пологах у розділі ІІ «Військовий збір» форми №1ДФ від ДФС різнилися. Але нам найбільше подобається позиція ДФС у м. Києві, наведена у листі від 10.11.2016 р. №7431/П/26-15-13-02-15. У ньому податківці зазначають, що у рядку «Військовий збір» зазначаються лише ті доходи, з яких утримувався військовий збір. Отже, суму допомоги по вагітності та пологах в розділі ІІ форми №1ДФ відображати не потрібно.

Щоправда, у 2017 році податківці вже змінили свою точку зору. В індивідуальній консультації від 07.12.2017 № 2881/6/99-99-13-01-01-15/ІПК вони зазначили, що у розділі ІІ ф. №1ДФ слід вказувати також й суму нарахованої допомоги по вагітності та пологах. Про це ми писали у нашій новині. 

Зазначимо, що штрафу у розмірі 510 грн за п. 119.2 ПКУ не буде. Адже цей штраф щодо військового збору має застосовуватися лише, якщо помилка призвела до заниження/завищення його суми (чого у випадку з неоподаткованим доходом не буває). Про те, які саме санкції загрожують за ці порушення щодо військового збору, податківці розповідали, наприклад, тут>>

 

Але, щоб уникнути суперечок з податківцями при перевірках з цього приводу, радимо отримати індивідуальну податкову консультацію та діяти вже за нею (або зазначати неоподатковані доходи в розділі ІІ форми №1ДФ, або ні).

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»

  • Заповнення декларації про майновий стан і доходи і додатка КІК, якщо фінзвітність з нульовими показниками
    Як заповнити декларацію про майновий стан і доходи та додатки КІК, якщо фінзвітність за 2022 і 2023 роки з нульовими показниками?
    15.04.202450
  • Штраф щодо незастосування 30% неоподатковуваної межі з ДМС
    Чи не буде штрафних санкцій, якщо підприємство при виплаті страховій компанії платежу по ДМС працівників, утримає ПДФО та ВЗ із всього страхового платежу, не застосовуючи пільгу з ПДФО? При цьому договір добровільного страхування відповідає вимогам ПКУ. За яким кодом в такому випадку (якщо пільгу не застосували) зазначати цю страхівку в Додатку 4ДФ?
    08.04.202427
  • Як оплатити послуги коворкінгу для дистанційних працівників без ПДФО та ВЗ?
    Деякі працівники переїхали з Києва, де у компанії офіс, в інші населені пункти та продовжують працювати в компанії. Для виконання своїх обов’язків вони іноді користуються послугами коворкінгу, які оплачують за власний рахунок. Чи виникає ПДФО, ВЗ та ЄСВ при поданні авансового звіту на компенсацію витрат по коворкінгу або оплаті послуг коворкінгу корпоративною карткою?
    02.04.202434
  • Договір добровільного медичного страхування і відшкодування працівнику витрат
    ТОВ уклав договір ДМС із страховою компанією. В договорі передбачено можливість відшкодування медичних витрат, понесених працівником, безпосередньо працівнику. Чи є це перепоною для неоподаткування ПДФО та ВЗ суми, яка не перевищує 30% від зарплати? Якщо так і ТОВ чи страхова компанія не буде утримувати ці суми із працівників, а платитиме за рахунок ТОВ/страхової компанії, які ще податки потрібно нараховувати?
    27.03.2024625
  • Чи можна вивчати іноземну мову і не платити податки?
    Компанія оплатила курси англійської мови для працівників. Це вважається додатковим благом з нарахуванням ПДФО і ВЗ з відображенням у додатку 4ДФ. Але коло працівників, які відвідують курси, чітко не визначено, відвідування занять не регулярне, працівники, які відвідують заняття змінюються. Чи можна в такому разі не нараховувати ПДФО та ВЗ, і не відображати у єдиній звітності?
    15.03.202487