• Посилання скопійовано

У яких випадках підприємець -"єдинник" повинен подавати декларацію про доходи

Підприємець (ІІІ група ЄП,платник ПДВ) отримував протягом 2017 року непідприємницькі доходи, зокрема, продав вантажний автомобіль та причіп, здавав в оренду приміщення. Чи треба йому подавати декларацію про доходи за підсумками 2017 року? Якщо потрібно, то у яких розділах (рядках) потрібно відобразити такі доходи?

У звичайному випадку, щодо діяльності, з якої сплачується єдиний податок, підприємець-"єдинник" не подає декларацію про майновий стан і доходи. Натомість він декларує такий дохід в декларації з єдиного податку.

Але розділом IV ПКУ передбачені випадки, коли декларацію про доходи фізособа має подати, і цей обов’язок поширюється і на підприємців-"єдинників". 

Зокрема, це випадок, коли підприємець отримує доходи, з яких він не сплачує єдиний податок, але це оподатковані доходи, виплачені не податковими агентами. Якщо йдеться про оподатковані ПДФО та ВЗ доходи, які виплачуються податковими агентами, то щодо них підприємець-"єдинник" декларацію про майновий стан та доходи не подає (п. 179.2 ПКУ).  

Отже, якщо орендну плату та плату за договором купівлі-продажу ФОП-"єдинник" (як звичайна фізособа) отримала від юрособи або від іншого підприємця, то подавати декларацію такій фізособі не потрібно. Якщо ж покупцем або орендарем була звичайна фізособа, декларацію продавцю/орендодавцю слід подати обов’язково. 

Зверніть увагу: за підсумками 2017 року подається нова форма декларації, що оновлена на підставі наказу Мінфіну від 06.06.2017 р. №556

Для доходів від надання майна в оренду передбачено окремий рядок 10.3 розд.ІІ декларації про доходи.  У графі 3 рядка 10.3 вказується сума загального річного доходу від надання нерухомого майна в оренду. Показники графи 4 та 5 рядка 10.3 – це відповідно сума ПДФО та військового збору з доходів, отриманих протягом 2017 року від надання майна в оренду, утриманих трьома податковими агентами. Оскільки ці три податкові агенти утримують та перераховують ПДФО та військовий збір самостійно, то орендодавцю нараховувати їх за підсумками річного декларування не потрібно (графи 6 та 7 рядка 10.3 розділу ІІ залишаться порожніми).

Крім того, у разі отримання доходів від оренди, слід заповнити графу 7 розділу відомостей про власне нерухоме (рухоме) майно та/або майно, яке надається в оренду, суборенду. 

Щодо продажу вантажного автомобіля та причепу, то податківці вже котрий рік відстоюють думку, що ЦКУ не передбачає наявність такого суб’єкта права приватної власності як фізособа – підприємець. Отже, дохід, отриманий фізособою - підприємцем від продажу власного рухомого майна, підлягає оподаткуванню у рамках ст.173 ПКУ. Дохід, отриманий за результатами продажу рухомого майна слід відобразити у рядку 10.2 розділу ІІ декларації про доходи. У графі 3 цього рядка вказується сума загального річного доходу від продажу рухомого майна, який, у свою чергу, не може бути нижчим за оціночну вартість. Показники графи 4 та 5 рядка 10.2 – це, відповідно, сума ПДФО та військового збору, сплачених під час вчинення нотаріальної дії щодо продажу об’єктів рухомого майна. Як і у випадку із рядком 10.3, графи 6 та 7 рядка10.2 розділу ІІ залишаться незаповненими: нарахування та утримання ПДФО і військового збору мали місце під час нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу вантажного автомобіля та причепу.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Кловская Юлия

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»

  • Сплата ПДФО та ВЗ при часткових платежах за нерухомість
    Юрособа планує придбати у фізособи нерухоме майно, включаючи земельну ділянку. За договором оплата буде здійснюватися авансовими платежами протягом року, а перехід права власності відбудеться після здійснення повного розрахунку. Коли слід платити ПДФО і ВЗ – при здійсненні авансових платежів чи після переходу права власності на майно?
    19.04.202422
  • Заповнення декларації про майновий стан і доходи і додатка КІК, якщо фінзвітність з нульовими показниками
    Як заповнити декларацію про майновий стан і доходи та додатки КІК, якщо фінзвітність за 2022 і 2023 роки з нульовими показниками?
    15.04.2024120
  • Штраф щодо незастосування 30% неоподатковуваної межі з ДМС
    Чи не буде штрафних санкцій, якщо підприємство при виплаті страховій компанії платежу по ДМС працівників, утримає ПДФО та ВЗ із всього страхового платежу, не застосовуючи пільгу з ПДФО? При цьому договір добровільного страхування відповідає вимогам ПКУ. За яким кодом в такому випадку (якщо пільгу не застосували) зазначати цю страхівку в Додатку 4ДФ?
    08.04.202434
  • Як оплатити послуги коворкінгу для дистанційних працівників без ПДФО та ВЗ?
    Деякі працівники переїхали з Києва, де у компанії офіс, в інші населені пункти та продовжують працювати в компанії. Для виконання своїх обов’язків вони іноді користуються послугами коворкінгу, які оплачують за власний рахунок. Чи виникає ПДФО, ВЗ та ЄСВ при поданні авансового звіту на компенсацію витрат по коворкінгу або оплаті послуг коворкінгу корпоративною карткою?
    02.04.202434
  • Договір добровільного медичного страхування і відшкодування працівнику витрат
    ТОВ уклав договір ДМС із страховою компанією. В договорі передбачено можливість відшкодування медичних витрат, понесених працівником, безпосередньо працівнику. Чи є це перепоною для неоподаткування ПДФО та ВЗ суми, яка не перевищує 30% від зарплати? Якщо так і ТОВ чи страхова компанія не буде утримувати ці суми із працівників, а платитиме за рахунок ТОВ/страхової компанії, які ще податки потрібно нараховувати?
    27.03.2024635