• Посилання скопійовано

Виплата дивідендів фізособам

Яка діє ставка ПДФО для ТОВ на загальній системі оподаткування при виплаті дивідендів фізособам у 2017 році?

За умовами запитання робимо висновок, що дивіденди виплачуються засновникам — фізособам. Тому перш за все потрібно підкреслити, що авансові внески з податку на прибуток в 2017 р. як і в минулому році, при виплаті дивідендів фізичним особам не сплачуються (п. 57.1-1.3 ПКУ).

Відповідно до пп. 170.5.2 ПКУ будь-який резидент, який нараховує дивіденди фізособам є податковим агентом. Пасивні доходи у вигляді дивідендів включаються до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу фізособи, як наслідок, оподатковуються ПДФО та військовим збором. З 01.01.2017 р. (як і у 2016 р.) ставка ПДФО залежить від статусу емітента корпоративних прав.

Згідно п. 167.5 ПКУ дивіденди оподатковуватимуть за двома ставками:

  • 5% для виплати платниками податку на прибуток;
  • 18% для виплати неплатниками податку на прибуток. Для неплатників податку на прибуток, згодом набере чинності інша ставка – 9% (після набрання чинності нового закону про Фінансову поліцію).

Тож, для ТОВ на загальній системі оподаткування, яке виплачує у 2017 році дивіденди фізособам, ставка ПДФО до такого доходу становить 5%, і ставка військового збору, який теж утримується із такого доходу, становить 1,5%.

Якщо прийнято рішення про виплату дивідендів у негрошовій формі, сума ПДФО обчислюється за правилами, визначеними п. 164.5 ПКУ. Для визначення бази для утримання ПДФО з дивідендів, які виплачуються у негрошовій формі, потрібно визначити звичайну ціну продукції (додатково див. пп. 14.1.71 ПКУ) і застосувати коефіцієнт. У 2017 році коефіцієнт становить 1,2195.

Якщо сума дивідендів не виплачується, а йде на збільшення статутного капіталу, відповідно до пп. 165.1.18 Кодексу ПДФО з такої суми нарахованих дивідендів не утримується. Проте обов'язок утримати військовий збір у розмірі 1,5% залишається, відповідно до пп. 1.7 п. 16-1 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ.

У бухобліку використання прибутку на виплату дивідендів буде відображено таким чином:

— нарахування дивідендів проведенням Д-т 443 «Прибуток, використаний у звітному періоді» К-т 671 «Розрахунки за нарахованими дивідендами»;

— утримання ПДФО Д-т 671 К-т 641;

— утримання військового збору Д-т 671 К-т 642;

— виплата дивідендів засновнику Д-т 671 «Розрахунки за нарахованими дивідендами» К-т 311.

Наприкінці року за нарахованими протягом цього року дивідендами слід зробити проведення Д-т 441 «Прибуток нерозподілений» К-т 443 «Прибуток, використаний у звітному періоді».

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»

  • Чи можна вивчати іноземну мову і не платити податки?
    Компанія оплатила курси англійської мови для працівників. Це вважається додатковим благом з нарахуванням ПДФО і ВЗ з відображенням у додатку 4ДФ. Але коло працівників, які відвідують курси, чітко не визначено, відвідування занять не регулярне, працівники, які відвідують заняття змінюються. Чи можна в такому разі не нараховувати ПДФО та ВЗ, і не відображати у єдиній звітності?
    15.03.202453
  • «Соцпакет» працівникам: що з ПДФО, ВЗ та ЄСВ?
    Підприємство бажає надавати працівникам додатковий «соцпакет»: довгострокову медичну страховку, страхування їх життя, компенсацію витрат на харчування, оплату їх проїзду на роботу та додому, оплату фітнес-послуг тощо. Які податки треба буде сплатити з цих видів доходів?
    12.03.202472
  • Чи сплачувати ПДФО та ВЗ з вартості квартири, внесеної до статутного капіталу?
    Фізособа за 700 000 грн придбала квартиру, яку передала як внесок до статутного капіталу ТОВ. Вартість внеску оцінена в 2 000 000 грн. На погляд податкової служби, у фізособи в цьому разі виникає оподатковуваний дохід 1 300 000 грн (2 000 000 — 700 000), з якого слід сплатити ПДФО і ВЗ. Чи права податкова служба?
    28.02.202444
  • Куди платити ПДФО при викупі підприємством земельних ділянок у фізосіб?
    Підприємство викуповує земельні ділянки у фізосіб. Куди сплачувати ПДФО – до бюджету за місцем реєсрації фізособи власника, за місцем знаходження земельної ділянки чи за місцем нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу?
    22.02.20241261
  • Застосування ПСП до доходу сумісника за місцями роботи
    Чи потрібно застосовувати та здійснювати перерахунок ПСП в наступній ситуації...
    19.02.202464