Головна Усі консультації Оподаткування ПДФО

Відображаємо перехідні відпускні у звіті №1ДФ

03.07.2018 р. (ІІІ квартал 2018 р.) працівник пішов у відпустку, а 27.06.2018 р. (ІІ квартал 2018 р.) працівнику виплатили відпускні. Як відобразити дохід працівника нарахований та перерахований, військовий збір, ПДФО у формі №1ДФ за ІІ та ІІІ квартали 2018 р.?

Під час виплати відпускних потрібно утримати й перерахувати ПДФО з усієї суми відпускних, навіть якщо їх частина припадає на наступний місяць (пп. 168.1.2 ПКУ).

Під час оподаткування ПДФО доходи у вигляді зарплати за період її збереження відносять до відповідних податкових періодів, за які вони нараховані (абз. 3 пп. 169.4.1 ПКУ). 

Згідно з нормами пп. 168.1.2 ПКУ, податок сплачується (перераховується) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Отже, ПДФО з суми відпускних перераховується до бюджету в день виплати відпускних, тобто 27.06.2018 р.

Оскільки відпускні за липень 2018 р. нарахували у червні, то суму нарахованих липневих відпускних включають до форми №1ДФ за ІІ квартал 2018 року.  Адже в графі 3а «Сума нарахованого доходу» форми №1ДФ за звітний квартал відображають дохід, який нараховано фізособі відповідно до ознаки доходу згідно з Довідником ознак доходів.

У разі нарахування доходу його відображають у графі 3а обов’язково, незалежно від того, виплачені такі доходи, чи ні (п. 3.2 Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом Мінфіну від 13.01.2015 р. №4). При цьому не має значення, за який період нараховані такі доходи.

Тому нараховану й виплачену працівнику в червні 2018 р. суму відпускних за липень 2018 р. й утриманий (перерахований) із них ПДФО потрібно відобразити у ф. №1ДФ за ІІ квартал 2018 року.

Також на цю тему читайте тут>>

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Галина Казначей
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДФО
Теги:
1-ДФ , Відпустки , Доходи , Звітність , ПДФО , Військовий збір

Коментарі: 3

Новини по темі

Консультації по темі