Головна Усі консультації Оподаткування ПДФО

Витрати на оренду та заправку авто у закордонному відрядженні: чи утримується ПДФО?

Директора та учасника ТОВ направлено у відрядження до м. Леон (Франція). Придбано квитки на літак до м. Женеви (Швейцарія). Орендувався автомобіль для прибуття до пункту призначення. У чеку зазначено 2 водія (1-й водій - учасник ТОВ і 2-й водій – директор). Чи утримується ПДФО і ВЗ з витрат на оренду та заправку авто у відрядженні?

Відповідно до абз. 2 пп. «а» 170.9.1 ПКУ не є доходом платника податку – фізичної особи, яка перебуває у трудових відносинах зі своїм роботодавцем або є членом керівних органів підприємства, сума відшкодованих йому у встановленому законодавством порядку витрат на відрядження в межах фактичних витрат, зокрема, на проїзд (у т. ч.  перевезення багажу, бронювання транспортних квитків) як до місця відрядження і назад, так і за місцем відрядження (у т. ч. на орендованому транспорті).

Зазначені вище витрати не є об'єктом оподаткування ПДФО лише за наявності підтвердних документів, що засвідчують їх вартість. Тому витрати на оренду автотранспорту можуть бути відшкодовані за письмовим дозволом керівника підприємства  згідно з підтвердними документами в оригіналі.

ДФС в ІПК від 02.04.2018 р. №1331/6/99-99-13-02-03-15/ІПК повідомляє, що будь-які витрати на відрядження не включаються до оподатковуваного доходу платника податку за наявності документів, що підтверджують зв'язок такого відрядження з господарською діяльністю роботодавця /сторони, що відряджає.

Враховуючи викладене, у разі якщо юрособа (роботодавець) не фінансується за рахунок бюджетних коштів, то сума відшкодованих фізособі (працівнику) витрат, понесених ним під час відрядження за кордон (за користування орендованим автомобілем та його заправлення пальним), не включається до його загального місячного (річного) оподатковуваного доходу, за умови виконання вимог, встановлених п. 170.9 ПКУ.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Бондаренко Олена
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДФО
Теги:
Автотранспорт , Витрати , Відрядження , ПДФО , Військовий збір

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі