Головна Усі консультації Оподаткування ПДФО

Надання податкової соцпільги для батька, з яким проживає одна дитина, а друга дитина - з першою дружиною

Батько двох дітей перебуває у другому шлюбі та проживає з другою дитиною. Перша дитина проживає з першою дружиною. Чи має право такий працівник на податкову соціальну пільгу на дітей?

Згідно з пп. 169.1.2 ПКУ платник податку, який утримує двох чи більше дітей віком до 18 років має право на податкову соціальну пільгу у розмірі 100% суми пільги визначеної пп. 169.1.1 ПКУ (у 2018 році – це 881 грн), - у розрахунку на кожну таку дитину.

Згідно з пп. 3 п. 5 Порядку №1227, для застосування пільги з підстав, передбачених у пп. 169.1.2 ПКУ, платник податку, який має двоє чи більше дітей віком до 18 років, крім заяви подає:

  • копію свідоцтва (дубліката свідоцтва) про народження дитини (дітей) або документ, що підтверджує встановлення батьківства, чи документи, які підтверджують вік дитини (дітей), затверджені відповідним органом країни, в якій іноземна фізична особа - платник податку постійно проживав (проживала) до прибуття в Україну;
  • копію рішення органу опіки і піклування про встановлення опіки чи піклування (якщо із заявою звертається опікун або піклувальник).

Питання утримання батьками дитини визначено Сімейним кодексом України. Батьки мають право укласти договір щодо здійснення батьківських прав та виконання обов’язків тим з них, хто проживає окремо від дитини. Договір укладається у письмовій формі та підлягає нотаріальному посвідченню.

Таким чином, якщо батько, який має двох дітей віком до 18 років, але одна  із них проживає з дружиною від першого шлюбу, і бажає скористатися правом на застосування до його доходу ПСП, визначеної пп. 169.1.2 ПКУ, то разом із поданням до підприємства заяви щодо її застосування подаються, крім документів, визначених у Порядку №1227, документи, що підтверджують факт утримання ним дітей. Такими документами може бути довідка органу опіки, рішення суду або нотаріально завірений договір між колишніми чоловіком та дружиною щодо здійснення батьківських прав та виконання обов’язків тим з них, хто проживає окремо від дитини, рішення суду про аліменти.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Галина Казначей
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДФО
Теги:
ПДФО , Пільги

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі