Головна Усі консультації Оподаткування ПДФО

Які наслідки сплати ПДФО на помилковий бюджетний рахунок

Юрособа сплатила ПДФО з дивідендів та за оренду землі на рахунок ПДФО з зарплати. Якщо самостійно подати заяву в ДФС про перерахування з рахунка на рахунок, чи будуть застосовуватись штрафні санкції?

ДФСУ сплату ПДФО на неправильний (помилковий) бюджетний рахунок зазвичай трактують як порушення з відповідними наслідками у вигляді фінансових санкцій.

Цьому можна знайти підтвердження, наприклад, у листах ДФСУ від 20.11.2015 р. №24785/6/99-99-10-03-02-15  та від 21.06.2016 р. №13668/6/99-99-15-02-02-15.

Стверджуючи про наявність порушення, податківці спираються на норми Бюджетного кодексу України, зокрема, на ч. 4 та 5 ст. 45 БКУ, а також Порядок взаємодії органів Держказначейської служби України та органів ДФСУ в процесі виконання державного та місцевих бюджетів за доходами та іншими надходженнями, затверджений наказом Міндоходів і зборів України, Мінфіну від 18.07.2016 р. №621.

У листі №24785 ДФСУ зазначає: «Якщо платник податків неправильно заповнив реквізити платіжних документів або спрямував кошти на неправильний код бюджетної класифікації (тобто не на код, за яким повинні бути погашені податкові зобов'язання), то кошти не надійдуть до відповідного рахунку відповідного району, а отже не погаситься сума податкового зобов'язання платника податків».

Тож, найімовірніше, податківці трактуватимуть цю помилку як порушення, а саме — як неперерахування (несплату) податку в установлений термін.

Згідно з п. 127.1 ПКУ несплата (неперерахування) податків до або під час виплати доходу тягнуть за собою накладення штрафу на податкових агентів у розмірі 25% від суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету. Аналогічні дії, учинені повторно протягом 1095 днів, тягнуть штраф уже в розмірі 50% від суми податку, утретє та більше — 75% від суми податку.

Окрім того, пп. 129.1.1 ПКУ передбачено, що на суму несплаченого податкового зобов’язання нараховують пеню. У разі самостійного виправлення помилки зі сплати податку на неправильний рахунок пеню слід нараховувати лише у разі, якщо після останнього дня граничного терміну сплати податку на доходи минуло 90 календарних днів.

Гроші, зараховані на невірний бюджетний рахунок, можуть бути зараховані в сплату майбутніх платежів або  повернені  згідно зі ст. 43 ПКУ.

Платник податків подає заяву про повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань та пені у довільній формі, у якій зазначає напрям перерахування коштів:

  • на поточний рахунок платника податків в установі банку;
  • на погашення грошового зобов’язання та/або податкового боргу з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, незалежно від виду бюджету;
  • повернення у готівковій формі коштів за чеком у разі відсутності у платника податків рахунка в банку (п. 43.3 ПКУ).

Зверніть увагу! Пунктом 43.2 ПКУ визначено, що у разі наявності у платника податків податкового боргу, повернення помилково та/або надміру сплаченої суми грошового зобов'язання на поточний рахунок такого платника податків в установі банку або шляхом повернення готівковими коштами за чеком, у разі відсутності у платника податків рахунку в банку, проводиться лише після повного погашення такого податкового боргу платником податків.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Степанов Михаил
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДФО
Теги:
Дивіденди , Заробітна плата , Оренда , ПДФО , Штрафи , Земля

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі