Головна Усі консультації Оподаткування ПДФО

Відображаємо в формі №1ДФ предоплату підприємцю за оренду нерухомого майна

У березні 2018 р. ТОВ проводить передоплату СПД за оренду нерухомості за квітень 2018 р. (орендодавець - фізособа-підприємець на єдиному податку). Як відобразити такий дохід у ф. №1ДФ?

Відповідно до п. 3.3 Наказу №4 в формі №1ДФ за І квартал 2018 р. мають бути відображені всі виплати за фактом їх здійснення у період 01.01.2018 – 31.03.2018 рр. Спеціальний порядок відображення встановлено лише для доходу у вигляді зарплати. Тож, орендну плату, сплачену ФОП, відображаємо за фактом передоплати в такому звіті обов’язково. При цьому застосовується ознака доходу «157», на відміну від ситуації, коли орендодавцем є звичайна фізособа – про що ми писали тут>>

Оскільки мова йде про передоплату, то відображаємо у ф. №1ДФ за І квартал 2018 р. лише виплачений дохід (у графі 3). Оскільки дохід отримує підприємець, то ПДФО і військовий збір з такого доходу не утримується (тобто, у графі 4а «Сума нарахованого податку» нічого не зазначаємо). А вже у ф. №1ДФ за ІІ квартал 2018 р., на підставі акту про передачу таких послуг, відображаємо нарахування цього доходу в графі 3а (без виплати, адже вона відображена у звіті за попередній квартал). 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Галина Казначей
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДФО
Теги:
1-ДФ , Звітність , Оренда , ПДФО , Нерухомість

Коментарі: 2

Новини по темі

Консультації по темі