• Посилання скопійовано

Оподаткування придбання нерухомості юрособою

Юрособа планує здійснити придбання нерухомості (будівлі). Які виникають податки, а також який бухгалтерський облік такої операції?

По-перше, щодо податків, які виникають в зв'язку з придбанням нерухомості.

Згідно із п. 9 ст. 1 Закону №400/97-ВР  юридичні та фізичні особи, які придбавають нерухоме майно, належать до кола платників збору на обов'язкове державне пенсійне страхування. Об'єктом оподаткування пенсійним збором визначено вартість нерухомого майна, зазначена в договорі купівлі-продажу такого майна (п. 8 ст. 2 Закону № 400). Нерухомим майном визнається жилий будинок або його частина, квартира, садовий будинок, дача, гараж, інша постійно розташована будівля, а також інший об'єкт, що підпадає під визначення групи 3 основних засобів та інших необоротних активів згідно з ПКУ. Ставка збору становить 1% від вартості нерухомого майна, зазначеної в договорі купівлі-продажу такого майна.

Оскільки юрособа стає власником нерухомості вона стає платником податку на майно. Платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості (пп. 266.1.1 ПКУ) Відповідно до пп. 266.7.5 ПКУ, щодо новоствореного (нововведеного) об’єкта житлової та/або нежитлової нерухомості декларація юрособою - платником подається протягом 30 календарних днів з дня виникнення права власності на такий об’єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.

 

Плата за землю

Платники земельного податку є власники земельних ділянок, а також землекористувачі. Підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру (п. 286.1 ПКУ).Відповідно до ст. 125 ЗКУ від право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.При переході права власності на будівлю, споруду (їх частину) податок за земельні ділянки, на яких розташовані такі будівлі, споруди (їх частини), з урахуванням прибудинкової території, сплачується на загальних підставах з дати державної реєстрації права власності на таку земельну ділянку (п. 287.6 ПКУ).

 

ПДВ

Як ми знаємо, у відповідності з нормами п. 185.1 ПКУ об'єктом оподаткування ПДВ є операції з постачання товарів, місце постачання яких знаходиться на митній території України. А постачанням товарів згідно з нормами пп. 14.1.191 ПКУ вважається будь-яка передача права власності на товари, в тому числі продаж нерухомого майна. Причому норми пп. 14.1.244 ПКУ визначають поняття «товари» як матеріальні та нематеріальні активи, у тому числі земельні ділянки, земельні частки (паї), отже, і нерухоме майно відноситься до товарів.

Отже, зазначена операція оподатковується ПДВ на загальних підставах.

 

Бухоблік

Згідно П(С)БО будівля є основним засобом, обліковується за рахунком 103. Відповідно за таким об єктом нараховується амортизація. Нарахування амортизації може здійснюватися з урахуванням мінімально допустимих строків корисного використання основних засобів, встановлених податковим законодавством (п. 26 П(С)БО 7) Амортизація починається нараховуватися з місяця, наступного за місяцем, у якому об'єкт основних засобів став придатним для корисного використання.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Степанов Михаил

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»