• Посилання скопійовано

Складаємо уточнюючу декларацію з плати за землю

Як складати уточнюючу декларацію з плати за землю у разі розірвання договору з оренди земельної ділянки?

Відповідно до п. 287.1 ПКУ у разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою плата за землю сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у поточному році.

Податківці у роз’ясненні підкатегорії 112.02 ЗІР роз’яснили, яка дата є припиненням сплати орендої плати у разі розірвання договору оренди. Так, вони доводять, що датою припинення є дата повернення земельної ділянки орендодавцю (відповідному органу виконавчої влади чи відповідній сільській, селищній, міській раді).

Наразі форма декларації з плати за землю затверджена наказом Мінфіну від 16.06.2015 № 560, тож подавати уточнюючу декларацію доведеться саме за діючою формою.

У шапці форми декларації з плати за землю потрібно проставити «х» напроти поля «Уточнююча» та заповнити всі інші дані.

Спочатку потрібно відобразити в розд. ІІ уточнюючої декларації з плати за землю у шрафах 2-10 правільну інформацію щодо орендованої земельної ділянки, яку було вказано при поданні декларації з плати за землю на 2016 рік. У графі 11 потрібно зі знаком «-» вказати суму, на яку потрібно зменшити зазначену суму орендної плати у звітній декларації.

Також треба заповнити розділ ІІІ уточнюючої декларації. Відповідно до виносок до декларації з плати за землю рядки 4 – 10 розділу ІІІ заповнюються в разі уточнення податкових зобов’язань.  

Тож при зменшенні суми податкових зобов’язань в уточнюючій декларації у розділі ІІІ у розрізі місяців, які підлягають коригуванню (один день квітня, травень – грудень 2016 р) слід заповнити:

  • рядок 3 «Нараховано на 20 ___  рік, усього»;
  • рядок 4 «Нараховано на 20 ___  рік за даними раніше поданої декларації (р. 3 декларації, що уточнюється)13»;
  • рядок 6 «Нараховано до зменшення податкового зобов’язання на 20___ рік на періоди, за якими не настав термін сплати (позитивне значення (р. 4 - р. 3))».

Оскільки виправленню підлягають дані за місяці квітень – грудень 2016 р., за якими ще не минув строк сплати, то у такому разі рядок 8 «Розмір завищення податкового зобов’язання минулих податкових періодів або періодів поточного року, за якими минув термін сплати» розд. ІІІ заповнювати не потрібно в цьому разі. Але, якщо платник податку не встигне подати уточнюючу декларацію до 30 травня (до граничного строку сплати за землю за квітень 2016 року), тоді доведеться у рядку 6 розд. ІІІ вказувати травень – грудень 2016 року, а у рядку 8 розд. ІІІ – квітень 2016 року.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • Нецільова благодійна допомога фізособі грошима: правила оподаткування
    Чи є обмеження щодо суми надання нецільової благодійної допомоги працівнику та не працівнику підприємства і як вона оподатковується? Чи є збільшення фінансового результату до оподаткування на цю допомогу?
    19.04.202410
  • Що буде з податками у ФОПа-таксиста, який уклав договір про використання платформи Bolt?
    ФОП – платник єдиного податку ІІІ групи, без ПДВ, укладає договір щодо перевезень з Bolt-нерезидентом. Кошти від пасажирів надходять на рахунок Bolt - нерезидента. Потім ФОП отримує від цього нереидента оплату за послуги з перевезення, але на валютний рахунок. Чи виникає податкове зобов’язання з ПДВ у ФОПа?
    19.04.202412
  • Чи є пільга з податку на нерухомість при виготовленні продукції з давальницької сировини?
    ТОВ має основний вид діяльності за кодом 23.70 «Різання, оброблення та оздоблення декоративного та будівельного каменю». Уклало договір на переробку давальницької сировини, за яким отримує від замовника блоки з каменю і використовуючи власні приміщення, станки, електроенергію, робочу силу тощо виготовляє пам’ятники, плитку тощо. Чи має ТОВ пільгу з податку на нерухомість при виготовленні продукції з давальницької сировини?
    16.04.202418
  • Коли сплачувати орендну плату за земельні ділянки комунальної та державної власності?
    Підприємство уклало з міською радою договір оренди земельної ділянки. Додаткову угоду до цього договору щодо застосування нової НГО земельної ділянки укладено та зареєстровано 29.02.2024 р. Розмір орендної плати було зменшено з 12000 грн до 10000 грн за місяць. Договором та додатковою угодою не визначено, з якого періоду застосовувати нову НГО. Який розмір орендної плати зазначити в декларації з плати за землю після зміни НГО?
    15.04.2024313
  • Чи нараховується пеня внаслідок зменшення плати за землю?
    ФОП має договір оренди землі комунальної власності на території активних бойових дій. Згідно з пп. 69.14 підр. 10 розд. ХХ ПКУ 14.03.2024 р. подано уточнюючий розрахунок за 2022 рік на зменшення орендної плати. До цього був податковий борг за 2022 р. Але датою подання уточнюючого розрахунку в ІКПП нарахована пеня. Чи правомірне нарахування пені?
    27.03.202430