Головна Усі консультації Оподаткування Інші податки

Чи сплачувати податок на землю при оренді земельної ділянки?

Фізособа-підприємець на загальній системі оподаткування орендує земельну ділянку державної власності. Чи потрібно підприємцю сплачувати земельний податок з такої земельної ділянки?

Відповідно до п. 14.1.147 ПКУ плата за землю - обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

У свою чергу, орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності - обов'язковий платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою (п. 14.1.136 ПКУ);

Перелік платників земельного податку зазначено у п. 269.1 ПКУ. Зокрема, платниками земельного податку є:

  • власники земельних ділянок, земельних часток (паїв);
  • землекористувачі.

Землекористувачами є юридичні та фізичні особи (резиденти і нерезиденти), яким відповідно до закону надані у користування земельні ділянки державної та комунальної власності, у тому числі на умовах оренди (п. 14.1.73 ПКУ).

Таким чином, ФОП, який орендує земельну ділянку державної або комунальної власності є платником земельного податку, який сплачується у вигляді орендної плати за таку земельну ділянку.

Одночасно земельний податок та орендна плата за одну й ту ж ділянку державної або комунальної власності не сплачуються. Сплачується або земельний податок за земельну ділянку у приватній власності, або орендна плата за земельну ділянку державної або комунальної власності.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Горбовцов Станіслав
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Інші податки
Теги:
Підприємці , Плата за землю , Земля

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі