• Посилання скопійовано

Надання маркетингових послуг підприємцю -«єдиннику»: які податкові наслідки?

ТОВ уклало договір маркетингу з фізособою-підприємцем (платником ІІ групи ЄП), у якого основний вид діяльності КВЕД 47.73, а додатковий КВЕД – 73.20. Які податкові наслідки для ТОВ спричиняє отримання таких послуг від фізособи-підприємця? Чи має право фізособа-підприємець здійснювати такі послуги для ТОВ?

Перш за все розберемося з кодами КВЕД. Так, КВЕД 47.73 відповідає роздрібній торгівлі фармацевтичними товарами в спеціалізованих магазинах, а КВЕД 73.20 – дослідженню кон'юнктури ринку та виявленню громадської думки.

Про відображення в обліку витрат на маркетингові дослідження ми писали тут>> 

Податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь фізичної особи, зобов'язаний утримувати ПДФО з суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку у розмірі 18% (пп. 168.1.1 ПКУ).

Однак положення пп. 2 п. 297.1 ПКУ звільняють платників єдиного податку ІІ групи від обов'язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з ПДФО у частині доходів (об'єкта оподаткування), що отримані ними в результаті господарської діяльності.

Підприємство не повинно утримувати ПДФО за ставкою 18% та військовий збір за ставкою 1,5%, однак ФОП матиме несприятливі наслідки – з вартості маркетингових послуг він повинен буде заплатити єдиний податок  за ставкою 15% - оскільки до доходу, отриманого платником єдиного податку ІІ групи від провадження діяльності, що не передбачена у пп. 2 п. 291.4 ПКУ, ставка єдиного податку встановлюється у розмірі 15% (пп. 5 п. 293.4 ПКУ).

За умовами, наведеними в пп. 2 пп. 291.4 ПКУ, зокрема, передбачено застосування спрощеної системи оподаткування ФОП – платниками єдиного податку ІІ групи, які здійснюють госпдіяльність з надання послуг, у т. ч. побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства.

ДФС в ІПК від 29.06.2017 р. №898/Г/99-99-13-01-02-14/ІПК повідомляє, що обмеження щодо здійснення діяльності платників єдиного податку ІІ групи стосується лише послуг, які надаються неплатникам єдиного податку.

Разом з тим, ФОП – платники єдиного податку, які обрали ІІ групу, можуть здійснювати продаж товарів юрособам на загальній системі оподаткування та будь-яким іншим покупцям.

Тому у разі здійснення платниками єдиного податку ІІ групи діяльності, яка не передбачена у пп. 2 п. 291.4 ПКУ, вони зобов'язані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ – з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому здійснювалася така діяльність (пп. 9 пп. 298.2.3 ПКУ).

Таким чином, заборони щодо укладання договору на надання маркетингових послуг з ФОП – платником єдиного податку ІІ групи чинне законодавство не містить. Однак такий платник єдиного податку порушує умови діяльності, встановлені пп. 2 п. 291.4 ПКУ, що призводить до необхідності відмови від ІІ групі платників єдиного податку та оподаткування відповідних доходів за ставкою 15% єдиного податку.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Бондаренко Олена

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • Нецільова благодійна допомога фізособі грошима: правила оподаткування
    Чи є обмеження щодо суми надання нецільової благодійної допомоги працівнику та не працівнику підприємства і як вона оподатковується? Чи є збільшення фінансового результату до оподаткування на цю допомогу?
    19.04.202412
  • Що буде з податками у ФОПа-таксиста, який уклав договір про використання платформи Bolt?
    ФОП – платник єдиного податку ІІІ групи, без ПДВ, укладає договір щодо перевезень з Bolt-нерезидентом. Кошти від пасажирів надходять на рахунок Bolt - нерезидента. Потім ФОП отримує від цього нереидента оплату за послуги з перевезення, але на валютний рахунок. Чи виникає податкове зобов’язання з ПДВ у ФОПа?
    19.04.202413
  • Чи є пільга з податку на нерухомість при виготовленні продукції з давальницької сировини?
    ТОВ має основний вид діяльності за кодом 23.70 «Різання, оброблення та оздоблення декоративного та будівельного каменю». Уклало договір на переробку давальницької сировини, за яким отримує від замовника блоки з каменю і використовуючи власні приміщення, станки, електроенергію, робочу силу тощо виготовляє пам’ятники, плитку тощо. Чи має ТОВ пільгу з податку на нерухомість при виготовленні продукції з давальницької сировини?
    16.04.202418
  • Коли сплачувати орендну плату за земельні ділянки комунальної та державної власності?
    Підприємство уклало з міською радою договір оренди земельної ділянки. Додаткову угоду до цього договору щодо застосування нової НГО земельної ділянки укладено та зареєстровано 29.02.2024 р. Розмір орендної плати було зменшено з 12000 грн до 10000 грн за місяць. Договором та додатковою угодою не визначено, з якого періоду застосовувати нову НГО. Який розмір орендної плати зазначити в декларації з плати за землю після зміни НГО?
    15.04.2024347
  • Чи нараховується пеня внаслідок зменшення плати за землю?
    ФОП має договір оренди землі комунальної власності на території активних бойових дій. Згідно з пп. 69.14 підр. 10 розд. ХХ ПКУ 14.03.2024 р. подано уточнюючий розрахунок за 2022 рік на зменшення орендної плати. До цього був податковий борг за 2022 р. Але датою подання уточнюючого розрахунку в ІКПП нарахована пеня. Чи правомірне нарахування пені?
    27.03.202430