• Посилання скопійовано

Надання маркетингових послуг підприємцю -«єдиннику»: які податкові наслідки?

ТОВ уклало договір маркетингу з фізособою-підприємцем (платником ІІ групи ЄП), у якого основний вид діяльності КВЕД 47.73, а додатковий КВЕД – 73.20. Які податкові наслідки для ТОВ спричиняє отримання таких послуг від фізособи-підприємця? Чи має право фізособа-підприємець здійснювати такі послуги для ТОВ?

Перш за все розберемося з кодами КВЕД. Так, КВЕД 47.73 відповідає роздрібній торгівлі фармацевтичними товарами в спеціалізованих магазинах, а КВЕД 73.20 – дослідженню кон'юнктури ринку та виявленню громадської думки.

Про відображення в обліку витрат на маркетингові дослідження ми писали тут>> 

Податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь фізичної особи, зобов'язаний утримувати ПДФО з суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку у розмірі 18% (пп. 168.1.1 ПКУ).

Однак положення пп. 2 п. 297.1 ПКУ звільняють платників єдиного податку ІІ групи від обов'язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з ПДФО у частині доходів (об'єкта оподаткування), що отримані ними в результаті господарської діяльності.

Підприємство не повинно утримувати ПДФО за ставкою 18% та військовий збір за ставкою 1,5%, однак ФОП матиме несприятливі наслідки – з вартості маркетингових послуг він повинен буде заплатити єдиний податок  за ставкою 15% - оскільки до доходу, отриманого платником єдиного податку ІІ групи від провадження діяльності, що не передбачена у пп. 2 п. 291.4 ПКУ, ставка єдиного податку встановлюється у розмірі 15% (пп. 5 п. 293.4 ПКУ).

За умовами, наведеними в пп. 2 пп. 291.4 ПКУ, зокрема, передбачено застосування спрощеної системи оподаткування ФОП – платниками єдиного податку ІІ групи, які здійснюють госпдіяльність з надання послуг, у т. ч. побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства.

ДФС в ІПК від 29.06.2017 р. №898/Г/99-99-13-01-02-14/ІПК повідомляє, що обмеження щодо здійснення діяльності платників єдиного податку ІІ групи стосується лише послуг, які надаються неплатникам єдиного податку.

Разом з тим, ФОП – платники єдиного податку, які обрали ІІ групу, можуть здійснювати продаж товарів юрособам на загальній системі оподаткування та будь-яким іншим покупцям.

Тому у разі здійснення платниками єдиного податку ІІ групи діяльності, яка не передбачена у пп. 2 п. 291.4 ПКУ, вони зобов'язані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ – з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому здійснювалася така діяльність (пп. 9 пп. 298.2.3 ПКУ).

Таким чином, заборони щодо укладання договору на надання маркетингових послуг з ФОП – платником єдиного податку ІІ групи чинне законодавство не містить. Однак такий платник єдиного податку порушує умови діяльності, встановлені пп. 2 п. 291.4 ПКУ, що призводить до необхідності відмови від ІІ групі платників єдиного податку та оподаткування відповідних доходів за ставкою 15% єдиного податку.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Бондаренко Олена

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • Чи нараховується пеня внаслідок зменшення плати за землю?
    ФОП має договір оренди землі комунальної власності на території активних бойових дій. Згідно з пп. 69.14 підр. 10 розд. ХХ ПКУ 14.03.2024 р. подано уточнюючий розрахунок за 2022 рік на зменшення орендної плати. До цього був податковий борг за 2022 р. Але датою подання уточнюючого розрахунку в ІКПП нарахована пеня. Чи правомірне нарахування пені?
    27.03.202417
  • Зміна цільового призначення земельної ділянки: що з земельним податком?
    Релігійна організація придбала земельну ділянку з кодом цільового призначення 02.07 (для іншої житлової забудови). В майбутньому планується на цій ділянці будувати храм. Якщо код цільового призначення буде змінено на 03.04 (для будівництва та обслуговування будівель громадських та релігійних організацій), чи може релігійна організація застосувати пільгу відповідно до пп. 283.1.8 ПКУ?
    14.03.202450
  • Залучення платних фахівців для проєкту благодійного фонду: оплата та оподаткування
    Благодійний фонд планує запустити проєкт для навчання дітей (творчу студію). Для проведення зайнять планується запрошувати фахівців на оплатній основі. Як оформити таку оплату?
    13.03.202424
  • Чи повинні релігійні організації подавати декларацію з плати за землю за 2024 рік?
    Релігійна організація має пільгу з податку на землю згідно з пп. 283.1.7 ПКУ. В минулому році декларацію подавали, хоча податок не сплачували, в довіднику пільг був відповідний код – 18010505. Але в останньому довіднику пільг такого коду вже немає. Як складати декларацію у 2024 році?
    07.03.202459
  • Чи сплачувати податок з доходів нерезидентів з вартості послуг зберігання інформації?
    ТОВ сплачує за послуги зберігання інформації нерезиденту, юрособі з Німеччини. Чи потрібно заповнювати додаток ПН? Якщо, так, чи правильно сплачену суму за послуги показати в рядку 17 "Інші доходи"? Чи потрібно отримати якісь документи від постачальника-нерезидента, що підтверджують його податковий статус, якщо з Німеччиною є Конвенція для запобігання подвійного оподаткування?
    07.03.2024190