• Посилання скопійовано

На який термін ТОВ може укласти договір про надання інформаційних послуг з підприємцем – «єдинником»?

Чи може ТОВ на загальній системі оподаткування укласти договір на надання інформаційних послуг з ФОП, платником єдиного податку ІІ групи? На який термін? Якими документами супроводжується такий договір?

Відповідно до ст. 901 ЦКУ за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, що споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності. Замовник зобов'язується оплатити виконавцю зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.

При цьому строк договору про надання послуг встановлюється за домовленістю сторін, якщо інше не встановлено законом або іншими нормативно-правовими актами (ст. 905 ЦКУ). 

Документальним підтвердженням надання послуг зазвичай є однойменний акт. Залежно від виду інформаційних послуг до цього акту можуть додаватися, перелік назв (тем) наданої інформації, реєстри, витяги тощо.

Однак умовами, наведеними в пп. 2 пп. 291.4 ПКУ, зокрема, передбачено застосування спрощеної системи оподаткування ФОП – платниками єдиного податку ІІ групи, які здійснюють госпдіяльність з надання послуг, у т. ч. побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства.

ДФС в ІПК від 29.06.2017 р. №898/Г/99-99-13-01-02-14/ІПК повідомляє, що обмеження щодо здійснення діяльності платників єдиного податку ІІ групи стосується лише послуг, які надаються не платникам єдиного податку.

Разом з тим, ФОП – платники єдиного податку, які обрали ІІ групу, можуть здійснювати продаж товарів юрособам на загальній системі оподаткування.

Тому у разі здійснення платниками єдиного податку ІІ групи діяльності, яка не передбачена у пп. 2 п. 291.4 ПКУ, вони зобов'язані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ – з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому здійснювалася така діяльність (пп. 9 пп. 298.2.3 ПКУ).

Таким чином, заборони щодо укладання договору на надання інформаційних послуг з ФОП – платником єдиного податку ІІ групи чинне законодавство не містить. Однак такий платник єдиного податку порушує умови діяльності, встановлені пп. 2 п. 291.4 ПКУ, що призводить до відмови від його перебування у ІІ групі платників єдиного податку.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Бондаренко Олена

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • Нецільова благодійна допомога фізособі грошима: правила оподаткування
    Чи є обмеження щодо суми надання нецільової благодійної допомоги працівнику та не працівнику підприємства і як вона оподатковується? Чи є збільшення фінансового результату до оподаткування на цю допомогу?
    Сьогодні 16:176
  • Що буде з податками у ФОПа-таксиста, який уклав договір про використання платформи Bolt?
    ФОП – платник єдиного податку ІІІ групи, без ПДВ, укладає договір щодо перевезень з Bolt-нерезидентом. Кошти від пасажирів надходять на рахунок Bolt - нерезидента. Потім ФОП отримує від цього нереидента оплату за послуги з перевезення, але на валютний рахунок. Чи виникає податкове зобов’язання з ПДВ у ФОПа?
    Сьогодні 14:569
  • Чи є пільга з податку на нерухомість при виготовленні продукції з давальницької сировини?
    ТОВ має основний вид діяльності за кодом 23.70 «Різання, оброблення та оздоблення декоративного та будівельного каменю». Уклало договір на переробку давальницької сировини, за яким отримує від замовника блоки з каменю і використовуючи власні приміщення, станки, електроенергію, робочу силу тощо виготовляє пам’ятники, плитку тощо. Чи має ТОВ пільгу з податку на нерухомість при виготовленні продукції з давальницької сировини?
    16.04.202418
  • Коли сплачувати орендну плату за земельні ділянки комунальної та державної власності?
    Підприємство уклало з міською радою договір оренди земельної ділянки. Додаткову угоду до цього договору щодо застосування нової НГО земельної ділянки укладено та зареєстровано 29.02.2024 р. Розмір орендної плати було зменшено з 12000 грн до 10000 грн за місяць. Договором та додатковою угодою не визначено, з якого періоду застосовувати нову НГО. Який розмір орендної плати зазначити в декларації з плати за землю після зміни НГО?
    15.04.2024311
  • Чи нараховується пеня внаслідок зменшення плати за землю?
    ФОП має договір оренди землі комунальної власності на території активних бойових дій. Згідно з пп. 69.14 підр. 10 розд. ХХ ПКУ 14.03.2024 р. подано уточнюючий розрахунок за 2022 рік на зменшення орендної плати. До цього був податковий борг за 2022 р. Але датою подання уточнюючого розрахунку в ІКПП нарахована пеня. Чи правомірне нарахування пені?
    27.03.202430