Головна Усі консультації Оподаткування Інші податки

На який термін ТОВ може укласти договір про надання інформаційних послуг з підприємцем – «єдинником»?

Чи може ТОВ на загальній системі оподаткування укласти договір на надання інформаційних послуг з ФОП, платником єдиного податку ІІ групи? На який термін? Якими документами супроводжується такий договір?

Відповідно до ст. 901 ЦКУ за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, що споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності. Замовник зобов'язується оплатити виконавцю зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.

При цьому строк договору про надання послуг встановлюється за домовленістю сторін, якщо інше не встановлено законом або іншими нормативно-правовими актами (ст. 905 ЦКУ). 

Документальним підтвердженням надання послуг зазвичай є однойменний акт. Залежно від виду інформаційних послуг до цього акту можуть додаватися, перелік назв (тем) наданої інформації, реєстри, витяги тощо.

Однак умовами, наведеними в пп. 2 пп. 291.4 ПКУ, зокрема, передбачено застосування спрощеної системи оподаткування ФОП – платниками єдиного податку ІІ групи, які здійснюють госпдіяльність з надання послуг, у т. ч. побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства.

ДФС в ІПК від 29.06.2017 р. №898/Г/99-99-13-01-02-14/ІПК повідомляє, що обмеження щодо здійснення діяльності платників єдиного податку ІІ групи стосується лише послуг, які надаються не платникам єдиного податку.

Разом з тим, ФОП – платники єдиного податку, які обрали ІІ групу, можуть здійснювати продаж товарів юрособам на загальній системі оподаткування.

Тому у разі здійснення платниками єдиного податку ІІ групи діяльності, яка не передбачена у пп. 2 п. 291.4 ПКУ, вони зобов'язані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ – з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому здійснювалася така діяльність (пп. 9 пп. 298.2.3 ПКУ).

Таким чином, заборони щодо укладання договору на надання інформаційних послуг з ФОП – платником єдиного податку ІІ групи чинне законодавство не містить. Однак такий платник єдиного податку порушує умови діяльності, встановлені пп. 2 п. 291.4 ПКУ, що призводить до відмови від його перебування у ІІ групі платників єдиного податку.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Бондаренко Олена
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Інші податки
Теги:
2 група ЄП , Єдиний податок , Договір

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі