Головна Усі консультації Оподаткування Інші податки

Чи сплачується єдиний податок з дивідендів?

Відповідно до п. 292.11 ПКУ дивіденди, отримані платником ЄП - юрособою від інших платників податків, оподатковані в порядку, визначеному ПКУ, не є доходом такого платника ЄП. Якщо юрособа №2, платник ЄП, перераховує дивіденди засновникові - юрособі №1, платнику ЄП, то ці кошти не є доходом юрособи №1?

 Оподаткування у засновника – юрособи №1

Відповідно до пп. 10 п. 292.11 ПКУ до складу доходу платника єдиного податку  не включаються, зокрема, дивіденди, отримані платником єдиного податку - юрособою від інших платників податків, оподатковані в порядку, визначеному ПКУ. Отже, з цієї норми випливає, що засновник – юрособа №1, платник ЄП, не включає дивіденди до свого доходу з метою оподаткування єдиним податком.

 

Оподаткування у емітента корпоративних прав – юрособи №2

ДФС України у листі від 26.03.2018 №8773/7/99-99-15-02-02-17 «Про надання роз’яснення» (далі – лист ДФС №8773) щодо нарахування та сплати платниками єдиного податку авансового внеску з податку на прибуток під час виплати дивідендів повідомила, що з з 01.01.2018 р. обов’язок з нарахування та сплати авансового внеску не покладається на платників єдиного податку.

Отже, починаючи з 01.01.2018 р., платниками єдиного податку не здійснюється нарахування та сплата авансового внеску під час виплати дивідендів.

Таким чином, під час виплати дивідендів у 2018 р. за результатами фінансово-господарської діяльності за 2016, 2017 роки, платники єдиного податку у 2018 році не нараховують та не сплачують до бюджету авансові внески з податку на прибуток.

Наш коментар до цього листа читайте тут>>

Звільнення дивідендів від оподаткування у платників ЄП спричиняє таке питання: чи будуть тепер  ці дивіденди «оподаткованими» відповідно до норм ПКУ, як того вимагає пп. 10 п. 292.11 ПКУ? На нашу думку, так, будуть, бо вони звільнені від оподаткування спеціальними нормами ПКУ. Звільнення від оподаткування – це теж різновид оподаткування. Але ця позиція може викликати заперечення у контролерів.

Якщо зайняти фіскальну позицію, то доведеться включити отримані дивіденди до доходу юрособи № 1, проте це унеможливить запитання від контролерів.

Враховуючи неоднозначність цього питання, яка виникла з 01.01.2018 р., можна надати запит на отримання від податківців індивідуальної податкової консультації (ст. 52 ПКУ) для того, щоб мати конкретну позицію контролерів, адресовану саме тому підприємству, що розглядається у запитанні.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Інші податки
Теги:
Дивіденди , Єдиний податок , Податок на прибуток

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі