• Посилання скопійовано

Виправляємо помилку в рядку В2 декларації з акцизного податку

У березні 2017 р. при поданні декларації з акцизному податку помилково не вказали у розділі В код операції В2, суму акцизного податку з Додатка 1-1 к. 20. Податок фактично був сплачений, тому на даний момент в інтегрованій картці платника податку числиться переплата, якої фактично нема. Як виправити цю помилку?

Діючу форму декларації акцизного податку (даліДекларація) затверджено Наказом Мінфіну від 23.01.2015 р. № 14 (у редакції наказу Мінфіна від 26.09.2016 р. № 841, зі змінами внесеними Наказом Мінфіну від 24.04.2017 р. №451).

Відповідно до п. 3 розділу II Порядку №14  у загальній частині Декларації платник вказує тип поданої Декларації (звітна, звітна нова, уточнююча), звітний (податковий) період, за який подається Декларація, а у разі уточнення показників попередніх звітних періодів - також звітний (податковий) період, що уточнюється. В уточнюючій Декларації звітний (податковий) період дорівнює звітному (податковому) періоду, що уточнюється. Отже, звітний період та період, що уточнюється, будуть однаковими, і в даному випадку це буде березень 2017 р.

Обов’язок платника акцизного податку щодо подання уточнюючої декларації виникає у тому випадку, якщо такий платник виявляє заниження податкового зобов’язання минулих звітних (податкових) періодів – п. 16 розділу IІI Порядку №14 . У даному випадку заниження має місце, адже в рядку В18 розділу В декларації значення колонки 20 Додатка 1-1 не враховано.

 

Виправлення в уточнюючій декларації

Щоб виправити показник рядка В18, до уточнюючої декларації слід додати Додаток 8. Додаток 8 до Декларації призначений для виправлення сум акцизного податку у випадку його заниження або завищення. Розрахунок містить шість розділів (А, Б, В, Г, Д, Е), що розділені на графи, до яких заносяться дані про суму податку з відповідних рядків розділів А, Б, В, Г, Д, Е Декларації з нарахованими сумами акцизного податку. У випадку коригування показників розділу В Декларації передбачено лише коригування рядка В18, що й потрібно в даному випадку.

Для виправлення помилки слід заповнити Додаток 8 за нижченаведеним зразком. У зразку умовно показано виправлення показника рядка В18 з 1000 грн на 1400 грн – 400 грн були відображені у колонці 20 Додатка 1-1, але у розділі В, рядку В2 Декларації не показані та у розрахунок показника рядка В18 не включені.

Формально у  Декларації  було занижено суму акцизного податку до сплати, тож потрібно буде донарахувати штраф у розмірі 3% або 5%. У даному випадку розглядається виправлення через уточнюючу декларацію, тож штраф у зразку нараховано у розмірі 3%.

Після подання уточнюючої декларації сума переплати повинна перекритися нарахуванням правильної суми акцизного податку. До подання уточнюючої декларації слід сплатити штраф у розмірі 3%.

Зразок заповнення Додатка 8 до Декларації (фрагмент)

№ з/п

Показники декларації акцизного

податку

Розділ А

А16.1

Розділ Б

Б13.1

Розділ В

В18

Розділ Г

Г11.1

Розділ Д

Д1.1 n4

Розділ Е

Е2.1

1

Показник, який уточнюється

 

1000

2

Уточнений показник

 

1400

3

Сума акцизного податку, яка збільшує (+) податкові зобов'язання у зв'язку з виправленням помилки

 

400

4

Сума акцизного податку, яка зменшує (додатне значення) податкові зобов'язання у зв'язку з виправленням помилки

 

--

5

Штраф 3 % (рядок 3 х 3 / 100)

(підпункт "а" частини третьої пункту 50.1 статті 50 глави 2 розділу ІІ Кодексу)

 

12

6

Штраф 5 % (рядок 3 х 5 : 100)

(підпункт "б" частини третьої пункту 50.1 статті 50 глави 2 розділу ІІ Кодексу)

 

--

7

Пеня (підпункт 129.1.2 пункту 129.1 статті 129 глави 2 розділу ІІ Кодексу)

 

--

8

Зміст помилки

 

Занижено суму акцизного податку у рядку В18 через помилку у рядку В2

Також можливо виправити цю помилку у поточній декларації з акцизного податку за березень 2018 р. або за наступні періоди. До такої декларації також додається Додаток 8, але розмір штрафу буде вже 5% (заповнюється рядок 6 Додатку 8), і сплатити його можна буде разом з сумою акцизного податку за березень 2018 р. 

Оскільки суму податку вже сплачено, пеня не нараховується.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Акцизи

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Акцизи»

  • Чи можна пальне для генератора використати для заправки авто?
    Підприємство придбало та зберігає дизельне паливо для роботи генератора. Пальне зберігається у каністрах 5 л. без ліцензії на зберігання. Чи можна у період простою генератора заправляти цим пальним авто, у зв'язку з тим, що генератор не використовується, а пальне має обмежений строк зберігання?
    05.04.2024785
  • Що потрібно для того, щоб імпортувати гексан та продавати його оптом?
    Підприємство має намір займатися торгівлею продуктом під назвою «Гексан». Як обчислюється акциз при імпорті, а потім при продажі гексану? Чи потрібна ліцензія на торгівлю таким продуктом?
    01.04.202415
  • Ліцензія та акциз при продажу електроліту і акумуляторної кислоти
    Підприємство планує торгувати електролітом (код УКТ ЗЕД 8507 10 20) і акумуляторною кислотою (код 3806 10 00). Чи потрібно ставати платником акцизного податку? Чи потрібно оформляти ліцензію?
    29.03.202413
  • Чи може виробник алкоголю продати напої підприємству для використання під час свята?
    Підприємство – виробник алкогольних напоїв, який має ліцензію на виробництво та не має ліцензії на роздрібний продаж, планує продати партію алкогольних напоїв іншому підприємству, для використання під час святкових заходів для працівників. Це останнє підприємство також не має ліцензії на роздрібний продаж алкогольних напоїв. Чи може підприємство - виробник продати алкогольні напої підприємству, яке не має ліцензії на роздрібний продаж?
    08.03.202458
  • Чи виникає акцизний податок на пальне при продажу автомобіля з повним баком?
    Підприємство продає вроздріб нові автомобілі. За стандартами компанії перед продажем необхідно провести передпродажню підготовку товару, яка включає повний бак палива (це чітко прописано в стандартах, в разі невиконання – позбавлення права дилерства). При перевірці ДПС наполягає, що при постачанні авто з повним баком йде "умовний" продаж палива, тому необхідно реєструватись платником акцизу та отримувати ліцензію, вважають за потрібне накласти штраф за продаж палива без ліцензії. Чи правильно це?
    22.02.2024506